Держпідприємство має заплатити коханці Януковича ₴18 млн

11:39, 9 липня 2015
Держпідприємство «УкрНТІ «Промтехнологія» має сплатити ТОВ «Дитячий оздоровчий заклад санаторного типу «Славутич» компенсацію за проведення капітального ремонту в дитячому санаторії в селі Циблі Київської області на суму ₴17,92 млн.
 
Як повідомляють « Наші гроші», у вересні 2010 року ЗАТ «Дитячий оздоровчий комплекс санаторного типу «Славутич» та Державна акціонерна холдингова компанія «Артем» уклали договір, за яким приватне підприємство отримало в оренду на 35 місяців дитячий санаторій площею понад 2 тис. кв. м. 
 
За договором, щомісячна орендна плата складала 2,3 тис. грн. Окремо фірма пообіцяла сплачувати комунальні послуги.
 
У липні 2013 року договір оренди санаторію «Славутич» був подовжений до червня 2014 року. На цей момент міністерство промислової політики передало санаторій на баланс іншому держпідприємству – «УкрНТІ «Промтехнологія». Ще раніше також змінився правонаступник орендаря – на початку 2011 року ним стало ТОВ «Дитячий оздоровчий заклад санаторного типу «Славутич».
 
Власником цієї фірми є благодійний фонд «Дорога майбутнього», заснований коханкою екс-президента Віктора Януковича Любов’ю Полєжай.
 
Але зміна юридичних учасників угоди не призвела до внесення змін в сам документ. А він передбачав, що в разі закінчення строку оренди вона автоматично продовжується, якщо протягом місяця орендодавець не заявить про її припинення. В суді фірма заявила, що не отримувала листа про припинення дії договору оренди.
 
У 2014 році ДП «УкрНТІ «Промтехнологія» звернулося до Господарського суду Києва з позовом про порушення «ДОЗСТ «Славутич» договору. А саме, фірма не платила за оренду з грудня 2013 року по березень 2014 року, коли в Україні відбувався Майдан, через який Віктор Янукович і його домочадці втекли з України. Тому виникла заборгованість в майже ₴7,76 тис. 
 
Цей борг фірма визнала, але подала зустрічний позов до держпідприємства, вимагаючи відшкодувати їй за капітальний ремонт санаторію ₴17,92 млн грн.
 
«Славутич» стверджував, що отримав від «Артема» всі необхідні дозволи для проведення будівельних робіт, а договір передбачає їх компенсацію. Експертиза встановила, що «Славутич» провів невід’ємні поліпшення в 2010 році на суму ₴4,29 млн, у 2011 році – ₴11,62 млн, у 2012 році – ₴1,91 млн, у 2013 році ₴0,09 млн.
 
Суд першої інстанції задовольнив як позов держпідприємства про стягнення з «Славутич» боргу за оренду та штрафів, так і зустрічний позов фірми про компенсацію їй проведені невід’ємні поліпшення на ₴17,92 млн.
 
В апеляції прокуратура вказувала, що сам договір оренди був укладений з порушеннями, так як майно санаторію мало передаватися виключно за погодженням з Фондом державного майна. Також в суді представник прокуратури заявив, що оцінщик будівельних робіт ПП «Український експертний будівельний центр» не має необхідної ліцензії.
 
Але суд ці аргументи не взяв до уваги і апеляційну скаргу відхилив, залишивши в силі рішення Господарського суду міста Києва.
 
Паралельно зі цією справою відбувається судове провадження за позовом прокуратури про визнання недійсним договору оренди санаторію. В травні господарський суд Київської області задовольнив позов, вказавши, що Державна акціонерна холдингова компанія «Артем» не мала права укладати договір з фірмою Полєжай. Тепер справа знаходиться на розгляді в Київському апеляційному господарському суді.