Держпродспоживслужба не знає, хто має вилучати з магазинів завезені з Китаю небезпечні фрукти

До України завезли партію медового помело, у якій виявили пестициди

18:33, 30 листопада 2018

У Держпродспоживслужбі не знають, хто і як повинен вилучати з торгових мереж завезені з Китаю цитрусові – медове помело, у яких виявили пестициди. Про те, що до України завезли небезпечні фрукти, Держпродспоживслужбу повідомили ще 31 жовтня, однак жодного рейду і вилучення в Україні досі не провели.

Йдеться про цитрусовий фрукт медове помело, завезений до країн Східної Європи та України зокрема з Китаю. 28 листопада низка обласних управлінь Держпродспоживслужби опублікували інформацію про те, що у завезеній партії цитрусових виявили небезпечні пестициди, зокрема «незареєстровані субстанції ізокарбофосу», й усі ці фрукти треба вилучити із торгових мереж. Держпродспоживслужба отримала тривожне повідомлення системи RASFF ще 31 жовтня, а 19 листопада розслала обласним управлінням. Фрукти були завезені голландським дистриб'ютором VITA FRUIT Sp. z o.o.

Однак на полицях львівських магазинів та ринків багато медового помело з Китаю, а продавці нічого не знають про небезпечні фрукти. ZAXID.NET вирішив з’ясувати, чи вилучили з продажу небезпечну партію.

На полицях львівських магазинів досі багато медового помело з Китаю, а продавці нічого не чули про небезпечну партію фруктів (фото ZAXID/NET)

У ГУ Держпродспоживслужби Львівщини про цей фрукт нічого не знають і такого повідомлення у себе не публікували.

«В компетенцію управління фітосанітарної безпеки входить наявність карантинних шкідників, хвороб і бур'янів. А про пестициди мені невідомо і я не знаю, хто має цим займатись», – сказав ZAXID.NET начальник управління фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби Львівщини Микола Олексієнко.

У Держпродспоживслужбі України на запит ZAXID.NET відповіли, що справді розсилали до обласних управлінь повідомлення про небезпечний фрукт. Також там повідомили, що до України через голландського імпортера фрукти завезли два імпортери ТОВ «Ріджент плюс» (вул. Похила, 8/1, м. Львів) та ТОВ «Лоретта груп» (вул. Філатова, 2/41, м. Київ). Однак там не відповіли на наше запитання, чим саме загрожує наявність цього пестициду у продуктах харчування та хто і в який спосіб повинен вилучати фрукти з полиць магазинів.

«Про результати проведеної роботи буде повідомлено додатково», – відписали ZAXID.NET у Держпродспоживслужбі.

Телефони імпортерів, які завезли до України небезпечні фрукти, ТОВ «Ріджент плюс» та ТОВ «Лоретта груп» не відповідають.

За інформацією YouControl, ТОВ «Ріджент плюс» зареєстроване у Львові рік тому. Керівником та одноосібним власником фірми є львів’янин Ярослав Олексин.

ТОВ «Лоретта груп» зареєстроване майже три роки тому у Києві. Його керівницею і власницею є Лариса Князєва.