Розміщення миротворчого контингенту ООН на Донбасі є пріоритетом у політиці США щодо конфлікту на сході України. Про це заявив держсекретар США Рекс Тіллерсон після переговорів з союзниками НАТО в Брюсселі, передає DW.
«Росія довго опиралася ідеї залучення миротворчих сил, однак зараз вона погодилася», - заявив Тіллерсон.
Держсекретар також зазначив, що на сьогодні в позиції США і Росії з цього питання є серйозні розбіжності, у зв'язку з чим переговори по мандату місії ООН будуть продовжуватися. Крім того, він наголосив, що Вашингтон має намір блокувати діалог НАТО з Росією до прогресу у врегулюванні на Донбасі.
«Російська агресія в Україні залишається найбільшою загрозою для європейської безпеки ... Росія продовжує використовувати гібридну зброю, за допомогою якої намагається підірвати європейські установи», - додав Тіллерсон.
Нагадаємо, президент України Петро Порошенко впевнений, що миротворча місія ООН на Донбасі розміститься на всій території і перепинить постачання військ і зброї бойовикам. Раніше президент заявляв, що відповідний закон проголошує ключовим мирний і політико-дипломатичний шлях, незважаючи на те що він регламентує і військовий аспект.
4 жовтня президент подав до парламенту два законопроекти, що стосуються ситуації на Донбасі. Перший передбачає особливості внутрішньої політики України щодо окупованих районів, другий - мирного врегулювання ситуації там.
Верховна Рада підтримала за основу так званий законопроект щодо деокупації Донбасу (офіційно - № 7163 "Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях"), 6 жовтня. За проголосували 233 народних депутатів. Таким чином, АТО може перейти в самооборону України, Об'єднаний штаб ЗСУ - замінити Антитерористичний центр в ролі керівника захисту територій держави. З документа вилучили згадку про мінські домовленості. Плануються й інші зміни, адже документ прийнято тільки в першому читанні. Попереду підготовка до другого.