Держслужбовці здаватимуть платний іспит на знання української мови

Уряд запровадив обов’язкову атестацію на знання української мови для кандидатів у чиновники

12:41, 3 травня 2017

Кабінет міністрів України затвердив порядок платної атестації осіб щодо володіння державною мовою, які претендують на вступ на державну службу. Про це йдеться у відповідній постанові уряду № 301 від 26 квітня 2017 року, опублікованій на сайті урядового порталу.

У документі зазначається, що саме ВНЗ, які здійснюють підготовку в сфері публічного управління та адміністрування, можуть надавати платні послуги з проведення атестації та видачі за її результатами свідоцтва про вільне володіння українською мовою.

З цієї метою у ВНЗ будуть збирати атестаційні комісії у складі трьох членів і голови, які мають вищу освіту за спеціальністю «філологія», при цьому один з них повинен мати ступінь не нижче доктора філософії.

Атестацію вирішили розділити на дві частини – письмову та усну. Перша триватиме годину і включатиме у себе тест і переклад тексту, який стосується публічного управління. Усна частина триватиме до 45 хвилин і представлятиме собою ділову розмову на заданий сценарій та повідомлення-презентацію на певну тему.

Вільне володіння державною мовою без фактичної здачі письмової та усної частини атестації можна безкоштовно підтвердити шкільним атестатом з оцінкою 5 (або 10, якщо атестат отриманий після 2000 року) за вивчення української мови, дипломом про вищу освіту з оцінкою «відмінно» за українську мову або за спеціальністю філологія.

При цьому посвідчення про володіння державною мовою діє безстроково.

Зауважимо, що особам, які вже працюють на державній службі, не потрібно буде заново здавати іспит.