Виведення з ладу або відключення від енергопостачання об'єктів Концерну радіомовлення, радіозв'язку і телебачення в Луганській області згідно з розпорядженням керівника Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Геннадія Москаля призведе до певних негативних наслідків для телекомунікаційних мереж у регіоні і потребуватиме додаткових заходів для їх подолання, повідомляє прес-служба Державної служби спеціального зв'язку і захисту інформації (Держспецзв'язку) на своєму сайті.
У відомстві вказали на такі можливі негативні наслідки:
«По-перше, з огляду на структуру мережі, виведення з ладу або відключення від енергопостачання певних об'єктів КРРТ, які розташовані на тимчасово неконтрольованій території, призведе до суттєвого скорочення території мовлення українських телевізійних каналів та радіостанцій на всій території Луганської області.
По-друге, об'єкти КРРТ забезпечують роботу мобільних операторів та інтернет-провайдерів, завдяки чому зберігається можливість незалежного інформування місцевого населення про поточні події, а також підтримується зв'язок з підконтрольними територіями. У разі їх знеструмлення зона покриття цих операторів і провайдерів суттєво скоротиться.
По-третє, на виконання рішення Уряду, юридичні особи та персонал Луганської та Донецької філій КРРТ переміщено на контрольовану територію. На тимчасово неконтрольованій території залишається кілька десятків працівників. Основним їх завданням є саме збереження обладнання в робочому стані для можливості його використання після відновлення контролю над територією. Зазначимо, що відновлення та розбудова нової телекомунікаційної та мовної інфраструктури потребуватиме значних державних коштів».
За повідомленням Держспецзв'язку, остаточні рішення щодо шляхів подолання цих та інших негативних наслідків виведення з ладу або відключення від енергопостачання об'єктів КРРТ на тимчасово неконтрольованій території наразі опрацьовуються відповідними компетентними органами.
Адміністрація Держспецзв'язку заявляє, що неодноразово інформувала уряд та Раду національної безпеки й оборони щодо проблемних питань функціонування об'єктів Концерну РРТ на тимчасово неконтрольованій території, пропонувала кроки щодо їх вирішення та готова виконати відповідні узгоджені рішення.
На своїй офіційній Facebook-сторінці Держспецзв'язку також зауважує, що розпорядження Генадія Москаля – фактично перше виявлення політичної волі щодо вирішення проблем Концерну РРТ на окупованих територіях, і від нього можна відштовхуватись у вирішенні цього питання. Однак необхідно враховувати всі ймовірні негативні наслідки.
«Знищення об'єктів КРРТ завжди було можливе і без залучення Держспецзв'язку та Концерну – хоча б засобами артилерії та ДРГ. Питання – де потім державі знайти кошти на відновлення цєї важливої інфраструктури Згадаємо, скільки часу та ресурсів потребувало часткове відновлення мовлення зі зруйнованого РТПС на Карачуні. Не кажучи вже про те, що за статутом державного підприємства, його керівництво має забезпечувати збереження та функціонування його фондів, і ніяк не може прийняти самостійне рішення про їх знищення», – наголосили у відомстві.
«Про те, що працівники концерну РРТ не отримують зарплатню з державних коштів, що не всі, хто залишився на окупованій території – сепаратисти, що оприлюднення їх прізвищ не додасть їм шансів покинути окуповану територію в зазначені розпорядженням строки, що об'єкти КРРТ продовжують транслювати програми деяких українських мовників – також говорилось багато», – додали в Держспецзв'язку.
Раніше керівник Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Геннадій Москаль звинуватив керівника Луганської філії Концерну РРТ Володимира Улезька в продовженні співпраці з терористами так званої «ЛНР».
З огляду на це, 10 червня Геннадій Москаль підписав розпорядження, яким зобов'язав ТОВ «Луганське енергетичне об'єднання» відключити від енергопостачання головні об'єкти Луганської філії РРТ у зв'язку із заборгованістю. Він також зобов'язав працівників Луганської філії вивести з ладу, відключити від електропостачання та припинити прийом і передачу сигналу об'єктами філії до 22:00 11 червня. Після припинення цих робіт пан Москаль зобов'язав усіх співробітників філії виїхати з окупованої на контрольовану Україною територію, а в разі відмови від такого переїзду в. о. генерального директора Концерну РРТ має їх звільнити.
Геннадій Москаль також доручив підготувати звернення до Кабінету Міністрів з вимогою притягнути до відповідальності керівництво Адміністрації Держспецзв'язку і Концерну РРТ, а також звернення до Служби безпеки України щодо правової оцінки дій керівництва Луганської філії КРРТ.
Водночас офіційної позиції з цього питання КРРТ не висловлював, зауважує «Телекритика»