Держспецзв’язок поінформував про виправлення недоліків в системі е-декларування

20:46, 30 серпня 2016

Експертна рада Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації має намір 31 серпня розглянути питання стосовно відповідності комплексної системи захисту інформації (КСЗІ) та видачі атестату відповідності системи електронного декларування. Про це йдеться у заяві, оприлюдненій на офіційному сайті відомства.

У повідомленні наголошується, що підготовка до атестації розпочалася 23 серпня після того, як від НАЗК було отримано повну організаційно-технічну документацію. Як зазначається, роботи виконувала дочірня компанія Держспецзв’язку - Державний центр кіберзахисту та протидії кіберзагрозам.

«31 серпня передбачено... прийняття рішення стосовно відповідності КСЗІ Реєстру вимогам нормативних документів з технічного захисту інформації та видачі Атестату відповідності», - йдеться у повідомленні.

Разом з тим, у відомстві заявили, що прогнозувати висновок про атестацію системи е-декларацій неможливо.

«Рішення про відповідність КСЗІ та видачу Атестату приймається Експертною радою на підставі позитивного експертного висновку, наданого за результатами державної експертизи. Твердження про те, що Держспецзв’язку зобов’язаний видати Атестат, можуть бути розцінені і кваліфіковані як протиправний тиск на експертів, а також посадових осіб державного органу», - йдеться в заяві.

Як відомо, 15 серпня в 00:00 в Україні офіційно запрацювала система електронного декларування.

«Transparency International Україна» назвало рішення НАЗК про запуск системи електронних декларацій без сертифікації Держспецзв’язку «дозволом на приховування реальних доходів», а Євросоюз назвав таке рішення «контрпродуктивним».

У свою чергу президент України Петро Порошенко на нараді 17 серпня доручив Держспецзв’язку атестувати систему до 31 серпня. Цій же службі було доручено усунути недоліки системи.

До слова, раніше в Держспецзв'язку заявляли, що на перевірку системи їм треба два місяці.

Початок повноцінної роботи НАЗК, включно із системою електронного декларування, лишається ключовою перепоною для впровадження безвізового режиму. Також запуск електронного декларування є умовою для отримання Україною траншу МВФ.