Держспоживслужба перевірила ресторани у шести містах на дотримання антитютюнового законодавства

Найбільше порушень пов’язані з курінням кальянів у закладах громадського харчування

11:47, 27 грудня 2016

Представники Держспоживслужби із громадськими активістами упродовж листопада-грудня здійснили перевірки щодо дотримання антитютюнового законодавства у понад 200 кафе, барах, ресторанах в шести містах – Києві, Дніпрі, Запоріжжі, Харкові, Одесі та Львові. Про це повідомили у Держспоживслужбі.

За результатами перевірок було складено близько 120 скарг. Виявилося, що найбільше порушень – пов’язані з курінням кальянів у закладах громадського харчування.

Учасники рейду зіштовхнулися з тим, що адміністрації закладів часто не розуміють, що як активне, так і пасивне куріння кальянів становить небезпеку для здоров’я. Хоча Всесвітня організація охорони здоров’я зазначає, що дим кальяну токсичний: містить канцерогенні речовини, важкі метали, чадний газ та інші небезпечні сполуки.

«У грудні цього року виповнилось вже 4 роки, як в українських ресторанах перестали курити. Ця норма позитивно сприймається у суспільстві. За результатами моніторингу у кінці 2015 року, 84% кафе, барів та ресторанів були бездимними. На жаль, з кожним роком рівень виконання закону дещо знижується. Це пов’язано із тим що понад рік споживачі не мали права захистити себе через мораторій на перевірки бізнесу. А недобросовісні заклади через безкарність нехтували законом. Тому цьогоріч ми вирішили зосередитись саме на порушниках, щоб антитютюнове законодавство виконувалось на належному рівні», – прокоментував керівник Українського центру контролю над тютюном ГО «Життя» Андрій Скіпальський.

В. о. заступника голови Держспоживслужби Лілія Стиренко поінформувала, що за дотримання антитютюнового законодавства у службі стежить окремий відділ.

«В українському законодавстві чітко визначено, що курити у закладах ресторанного господарства заборонено. Тут не існує жодних винятків, оскільки куріння є загрозою для життя та здоров’я людей. Функція Держпродспоживлужби якраз і полягає у контролі за дотриманням виконання антитютюнового законодавства у кафе, барах та ресторанах. Ефективність роботи у цьому напрямку також залежить від співпраці служби із громадськими організаціями та безпосередньо споживачами», - зазначила вона.

Громадяни, чиї права порушені, можуть надсилати скарги у Держпродспоживслужбу. При написанні скарги важливо вказати назву закладу, його адресу та юридичну особу суб’єкта господарювання. Цю інформація можна знайти у фіскальному чеку чи у книзі відгуків та пропозицій, що міститься у куточку споживача закладу та має бути надана на вимогу клієнта.