Дешеву свинину і курятину на Львівщину завезуть з Польщі

17:44, 4 червня 2008

"Ми зараз плануємо зустрічатися з представниками бізнесу, які займаються виробництвом курей-бройлерів у нас, на Львівщині, оскільки дійсно є ситуація з ростом цін на куряче м’ясо. Основне питання - як забезпечити прямий доступ цим виробникам на ринки. В області діє 41 приміщення, де вирощують курей, а здійснює виробництво фактично чотири компанії", - повідомив сьогодні, 4 червня, у коментарі ZAXID.NET заступник голови Львівської облдержадміністрації з питань АПК Іван Стефанишин.

І. Стефанишин також заявив: "Ціни на куряче м’ясо пішли вверх, бо на ринок області ввійшов бренд "Наша Ряба". Супермаркети працюють з цією компанією. Вона є не місцева. Фактично "Миронівський комбінат хлібопродуктів" здійснив потужну інтервенцію на наш ринок, що призвело до підвищення цін". І.Стефанишин додав, що зараз Львівське відділення Антимонопольного комітету "прослідковує цей ланцюжок від супермаркетів до виробника".

Заступник голови ЛОДА з питань АПК запевнив ZAXID.NET, що ситуація на ринку хліба та цукру є контрольованою. "За великим рахунком, у кожній області є монополізація ринку хліба. Але ми добре співпрацюємо з виробниками, бо діє державна програма по борошну. За травень виробники області вибрали близько 95% ліміту борошна з Держрезерву. Їм це вигідно, і ціни на хліб стабільні - прокоментував він - Щодо цукру, то з "Аграрного фонду вибрали у травні лише 130 тонн. Це тому, що його ціна на рівні з ринковою. Однак якщо на ринку буде тенденція підвищення цін на цукор, то зразу піде цукор з "Агрофонду", і ціни будуть стабілізовані".

І.Стефанишин повідомив, що актуальною на сьогодні є питання забезпечення запасу дешевого м’яса на випадок стрімкого стрибка цін на ринку. "Якщо на ринку буде така політика, яка є, то ми будемо змушено викинути на ринок дешеве м’ясо. Зараз розглядається питання про те, чи можливо знайти компанію, яка б через прямі контракти завезла у разі необхідності свинину з Польщі, і можливо, куряче м’ясо. Це за умови, якщо воно виявиться дешевшим, і це буде вигідно бізнесу", - пояснив він.

Крім цього, для керівництва Львівщини, за словами І.Стефанишина, ще "є тема круп - рису і гречки". "Рис - сьогодні проблема загальносвітового характеру. Основна маса рису в Україні імпортується, а виробники поставили високу базову ціну. - прокоментував він - Питання гречки є тому, що у нас в області вона виробляться в недостатніх обсягах. Нею не хочуть займатися, бо після збору, її ще треба обробляти. Маємо недовиробництво, дефіцит на ринку".