У Львові розпочалася традиційна хресна дорога вулицями міста, яку за підтримки Львівської міськради організовує Львівська архиєпархія УГКЦ.
Хода розпочалася о 15:00 від храму св. Архистратига Михаїла (вул. Винниченка, 22) і завершиться о 19:00 на площі перед Архикатедральним собором св. Юра.
Особливістю цьогорічної хресної дороги є те, що в основу молитовних текстів, які читаються під час неї, закладено життєпис блаженного священномученика о. Василя Величковського. Під час ходи несуть мощі та ікону блаженного.
«Хресна дорога відповідає потребам суспільства. Цьогоріч приємно, що разом з нами у тій хресній дорозі мандрує блаженний Василій Величковський. Він був незаконно ув’язненим та, як всі наші владики, пережив тюремний досвід і відчуття смерті. Крім того блаженний Василій Величковський є покровителем в’язничного капеланства. Тож цьогоріч Хресна дорога – це наше співстраждання разом з усіма тими, хто незаконно ув’язнений в Україні чи поза її межами, хто страждає від неправдивих звинувачень і терпить за правду», – цитує прес-служба Львівської міськради капелана ЛМР о. Павла Дроздяка.
За його словами, хресна хода є жестом солідарності із військовослужбовцями та добровольцями, які перебувають у полоні, із сім’ями і родинами тих, які страждають від того, що їхні рідні, близькі чи знайомі є в ув’язненні.
«Ми як Церква і спільнота повинні допомогти відчути цим людям, що вони не самі, а з ними є Господь Бог, який завжди бореться за правду», – говорить о. Павло Дроздяк.
У хресній ході беруть участь десятки тисяч вірян, багато з яких роблять це не вперше. До прикладу, 70-річна пані Софія розповідає, що приходить на Хресну дорогу вже 24 рік поспіль.
«По-моєму, із 1993 року. Ну як в перше у нас у Львові пройшла хресна дорога. Хвора чи здорова, я завжди стараюся прийти. То дуже важливо. Я хочу поспівчувати Ісусові, він за нас стільки терпів і те, що ми приходимо на Хресну дорогу – це найменший вчинок, як можемо йому подякувати», – каже жінка.
Участь у хресній дорозі взяло й чимало дітей. Шестирічна Аня каже, що ретельно готувалася до цієї ходи.
«Я багато молилася і не тільки сьогодні, але і останні дні. Прийшла сюди разом із бабусею. Вона мені розповідала, наскільки важлива хресна дорога, що ми мусимо подякувати Ісусові Христові, що він помер за наші гріхи», – розповідає дівчинка.
За традицією процесійний маленький хрест під час хресної дороги несе особа, яка ототожнює собою певну структуру або підрозділ. Цього року цей хрест несуть представники молоді, сім’ї загиблих в зоні АТО, військові капелани, представники спільноти «Оселя», люди, які займаються адаптацією переселенців. До хресної ходи долучився також міський голова Львова Андрій Садовий із сім'єю.
Зазначимо, що хресна хода проводиться щороку у Хрестопоклонну неділю, у той час, коли минає половина Великого посту.
Фото Мирослава Пархомика / ZAXID.NET.