Детективи НАБУ затримали трьох підозрюваних у «газовій справі» Онищенка

17:15, 24 січня 2017

Детективи Національного антикорупційного бюро у вівторок, 24 січня, затримали двох колишніх заступників голови правління ПАТ «Укргазвидобування» та одного з начальників управління підприємства. Про це повідомили у прес-службі НАБУ.

Колишніх топ-менеджерів підозрюють у вчинені злочинів, передбачених ч.1 ст. 255 («Створення злочинної організації»), ч.4 ст. 28, ч.5 ст. 191 КК України («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»).

За версію слідства, згадані особи сприяли в організації народним депутатом Олександром Онищенком корупційної схеми з розкрадання коштів під час видобутку та продажу природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ «Укргазвидобування», в результаті якої державі було завдано збитків на суму близько 3 млрд грн.

«Вказані особи, маючи в арсеналі низку прямих повноважень, умисно не вживали заходів до її припинення таких як відкликання довіреності на продаж газу та розірвання договорів про так звану «спільну діяльність», вступивши у злочинну змову з представниками злочинної організації, в створенні та керівництві якою власне й підозрюється Онищенко О.Р., використовуючи службове становище та виконуючи відведену їм роль, сприяли заволодінню коштами ПАТ «Укргазвидобування», – прокоментував керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький на своїй сторінці у Facebook.

Наразі готується клопотання до суду про обрання підозрюваним запобіжного заходу.

Нагадаємо, у червні 2016 року НАБУ і Спеціалізована антикорупційна прокуратура заявили про викриття організованого злочинного угруповання, яке завдало збитків державі в розмірі 3 млрд гривень. Слідство вважає, що організатором корупційної схеми був нардеп Олександр Онищенко, який зараз перебуває в національному розшуку.

Під час розслідування НАБУ встановило, що протягом січня 2013 - січні 2016 років компанії, у яких були укладені договори про спільну діяльність з «Укргазвидобування», продавали видобутий газ за заниженою вартістю на товарних біржах. Покупцями виступали низка пов'язаних ТОВ, які потім реалізовували його підприємствам реального сектора економіки вже за справжньою ціною.