Детективна історія з кількома невідомими

Начальник ДМС Львівщини Олександр Погорецький стверджує, що правоохоронці намагаються його «підставити»

19:24, 19 вересня 2014

«Начальник міграційної служби Львівської області попався на хабарі» - саме такими заголовками рясніли сторінки деяких львівських ЗМІ 18 вересня. Це журналісти підхопили повідомлення одного місцевого медіа з посиланнями на джерело у обласному МВС. Як з'ясувалось зранку наступного дня, за твердженнями тих же правохооронців, Погорецького не затримали, на хабарі не піймали, і взагалі до цього причетні зовсім інші люди. Сам же начальник міграційної служби переконаний, що його втягнули у дуже добре сплановану міліціонерами провокацію.

Під завісу робочого дня 18 вересня ввечері співробітники державної служби боротьби з економічною злочинністю ГУ МВС України у Львівській області спільно з обласною прокуратурою провели обшук у кабінеті начальника міграційної служби Львівщини Олександра Погорецького, за підозрою отримання ним хабара у особливо великому розмірі.

Вже через кілька годин того ж дня у низці львівських ЗМІ з’явилась інформація, з посиланням на джерело у обласному МВС, що Погорецького при цьому затримали. 19 вересня зранку прес-служба МВС Львівщини поширила повідомлення, в якому не згадується прізвище Погорецького, а серед підозрюваних у вимаганні хабара вже фігурує «група високопосадовців» управління ДМС.

«Працівники Державної служби боротьби з економічною злочинністю ГУ МВС України у Львівській області спільно з обласною прокуратурою викрили на «гарячому» високопосадових осіб Головного управління міграційної служби у Львівській області у отриманні неправомірної вигоди. На даний час працівники міліції доводять причетність держслужбовців до отримання неправомірної вигоди у розмірі 30 тисяч гривень. Ці кошти вони вимагали від підлеглого їм керівника структурного підрозділу за те, щоб не звільняти його із займаної посади», – вказано у офіційному повідомленні прес-служби Львівського обласного МВС.

Олександр Погорецький у коментарі ZAXID.NET заперечив, що 18 вересня його затримували співробітники міліції. Понад те, непослідовність дій правоохоронців у цій справі він пояснює невдалою провокацією міліціонерів, яка мала на меті дискредитувати його.

«Як тільки вони [міліціонери] почали обшук у моєму кабінеті, майже одразу з’явилась інформація у медіа, з посиланням на джерело у МВС, що мене затримали за підозрою у хабарництві, хоча в цей час ще велись слідчі дії, мене ніхто не затримував, у моєму кабінеті нічого не знайшли, а зараз я проходжу у справі як свідок», – пояснив Погорецький.

Він відмовився розповісти, кого із його підлеглих звинувачують у хабарництві, та як саме його «підставили», бо підписував зобов’язання про нерозголошення як свідок у вже відкритому кримінальному провадженні.

Версію провокації проти Погорецького ZAXID.NET озвучило джерело в СБУ Львова. Зазначимо, правдоподібність цієї версії начальник ДМС Львівщини не заперечив.

Отже, за твердженнями джерела у Службі Безпеки, 18 вересня до водія Олександра Погорецького звернувся співробітник управління ДМС одного із районів Львівської області із проханням передати начальнику ДМС заклеєний конверт із офіційними документами.

У той момент, як водій отримував конверт, раптом з’явились співробітники державної служби із боротьби з економічною злочинністю Львівської області та працівники обласної прокуратури. Правоохоронці вилучили конверт і виявили в ньому 30 тис грн. Пізніше працівник міграційної служби, який передавав пакунок з грошима, офіційно заявив правоохоронцям, що у конверті знаходиться хабар Погорецькому за те, щоб начальник ДМС не звільнив його з посади.

На цій підставі згодом правоохоронці провели обшук у кабінеті Погорецького та вдома.

Про свої підозри щодо причин провокації проти нього Олександр Погорецький у розмові із ZAXID.NET розповісти відмовився.

Ймовірно, причиною цього стало нещодавнє поновлення судом на посаді начальника обласного ДМС Ярослава Скиби - звільненого у травні попередника Погорецького. Відомо, що його звільнення домагались громадські активісти Люстраційного комітету Львова та Самооборони, звинувачуючи Скибу у корупції та називаючи людиною Януковича.

З тексту постанови окружного адмінсуду Львова, датованого 8 вересня, випливає, що Скибу поновили на посаді, починаючи з 15 травня – наступного ж дня після звільнення. Суд також постановив стягнути на користь Скиби майже 32 тис. грн з ГУ ДМСУ у Львівській області – в якості зарплати за час вимушеного прогулу з 15 травня по 8 вересня.

Ймовірність причетності Ярослава Скиби до інциденту з обшуком у його кабінеті Погорецький ZAXID.NET не підтвердив, однак і не захотів спростовувати таку версію.

Відомий у Львові громадський активіст Андрій Рожнятовський у розмові із ZAXID.NET назвав ситуацію довкола обшуку кабінету Погорецького та «підстави з конвертом» - кращими зразками діяльності правоохоронних органів часів Януковича.

«Людина, яка давала хабар, це людина колишнього начальника ДМС, якого недавно поновили на посаді через суд, і ще він – екс-регіонал, то робіть висновки про те, що насправді відбувається», – розповів Рожнятовський.

Відтак, у середовищі громадських активістів як, зрештою, і у певних колах правоохоронних структур Львівщини Ярослава Скибу пов’язують із не менш одіозним очільником департаменту Державної служби по боротьбі з економічною злочинністю МВС Василем Пісним.

Джерело ZAXID.NET у відомчих органах СБУ переконане, що спроба підставити Погорецького напряму пов’язана із його відмовою начальнику державної служби по боротьбі із організованою злочинністю у певному звичному для нього виді співпраці, який передбачає фінансову вигоду для генерал-лейтенанта міліції.