Децентралізація зупинена через зрив Росією Мінських угод, – Парубій

07:38, 7 червня 2016

Прийняття змін до законодавства у частині децентралізації фактично зупинене через зрив Мінських домовленостей Росією та неможливість реалізації особливостей здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської області. Про це заявив спікер Верховної Ради Андрій Парубій в ефірі програми «Свобода слова» на ICTV спікер Верховної Ради Андрій Парубій, повідомив «Укрінформ».

«Це правда, що ми стали заручниками зовнішніх обставин щодо внутрішнього реформування. І, за великим рахунком, ми призупинили реформу децентралізації, яка для України необхідна не менше, ніж реформа судоустрою... Ситуація, яка не залежить від України, гальмує реформування самої України», – сказав він.

За його словами, щоденні обстріли сил АТО та втрати українських воїнів не дозволяють просуватися далі в імплементації інших пунктів мирних угод.

«Фактично українська глобальна реформа стала заручником волі Путіна. Якби було можливо юридично, то для нас було б ідеально той пункт (про особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської області) виокремити, прийняти зміни по децентралізації. А той пункт мав би чекати свого часу, коли ми спільно з усім вільним світом змусимо Путіна виконати хоча б перший пункт Мінських угод», – заявив Парубій.

Також, зазначив спікер Верховної Ради, існує юридична колізія – «між першим і другим читанням змін до Конституції не можна вносити зміни в текст, по якому вже був вердикт Конституційного суду України». Голова парламенту додав, що наразі дав доручення юристам дослідити шляхи виходу з цієї колізії.

За словами Парубія, Росія намагається розхитати ситуацію в Україні через дестабілізацію роботи Верховної Ради, проведення дострокових виборів і призупинення реформ.

«Я не маю сумнівів, що із завдань і цілей Путіна по дестабілізації ситуації в Україні - це дестабілізувати Верховну Раду, добитися дочасних виборів, і, таким чином, просто зупинити країну на шляху до наших реформ», – сказав він.

Нагадаємо, 31 серпня 2015 року Верховна Рада попередньо схвалила президентський законопроект (№2217а/П1) про внесення змін до Конституції в частині децентралізації влади.

18 травня представники України на переговорах у Мінську визнали неможливим проведення виборів в ОРДЛО через недотримання режиму припинення вогню бойовиками з боку незаконних збройних формувань.

28 травня президент Росії Володимир Путін, у відповідь на заяви Петра Порошенка щодо повернення Криму та Донбасу до складу України, заявив, що питання Донбасу може бути вирішене тільки шляхом прийняття законів про децентралізацію та амністію відповідно до Мінських угод.