Девальвація гривні не позначилась на прибутках львівських підприємств-експортерів

18:03, 10 лютого 2015

Знецінення національної валюти не позначилось на прибутках львівських підприємств-експортерів. 

За оцінкою керівників товариств, що продають свої вироби в Європі, збільшення виторгу у гривнях було знівельоване скороченням замовлень та зростанням витрат на сировину. 

У виграші опинилися лише ті фірми, які використовують для виробництва експортної продукції матеріали, вироблені в Україні.

За словами Тараса Юринца, керівника ТОВ «Гульдманн-Україна», яке виробляє засоби для мобільності та реабілітації інвалідів, основною статтею витрат підприємства є метал. Оскільки матеріали належної якості в Україні замовити неможливо, сировину замовляють у Польщі та Данії. Витрати на неї зростають паралельно зі збільшенням прибутку у гривнях.

Така ж ситуація на підприємстві «АКО Індастріс», яке виробляє металеві дренажні конструкції. 

За оцінкою його директора Василя Грацоня, 70% витрат підприємства – це імпортні металеві матеріали, 20% - це енергоносії, що також зростають у вартості. Єдиний ресурс, який дозволяє говорити про покращення умов роботи – це фонд оплати праці, однак він становить у структурі витрат близько 10%.

Однак, Василь Грацонь вважає, що непередбачуваний курс гривні значно ускладнює розвиток підприємства, оскільки не дозволяє спланувати обсяг інвестицій.

Натомість, керівник швейного підприємства «Тротолла» Ярослава Рущишина відзначає, що легка промисловість Львова відчуває значне зменшення замовлень з-за кордону. Він каже, що це пов’язано з війною в Україні: «Спробуйте довести, що Львів - це дуже далеко від Донецька, людям, які часом взагалі не знають, що таке Україна».