Діаспора спонукає канадський уряд посилити вплив на уряд України

16:45, 17 червня 2011

Конгрес українців Канади закликав канадський уряд ввести конкретні умови, котрі б гарантували захист людських прав, дотримання закону та демократії в Україні у переговори про вільну торгівлю між Канадою та Україною.

Про це ZAXID.NET повідомили у Центрі досліджень визвольного руху.

"Відколи прем'єр-міністр Гарпер відвідав Україну, там відбувся ряд серйозних порушень прав людини і демократичних свобод. Минулого тижня Європейський Парламент звинуватив уряд України у вибірковому застосуванні судових переслідувань до політичних опонентів," – наголосив президент Конгресу Українців Канади Павло Ґрод.

"Ми спонукаємо канадський уряд посилити вплив на уряд України, щоб забезпечити повагу до демократії та прав людини шляхом включення цих істотних принципів основними умовами будь-якого договору про вільну торгівлю", – заявив пан Ґрод.

В Конгресі українців Канади зазначають, що після відвідання прем'єр-міністром Гарпером України тут відбувся цілий ряд серйозних і незначних порушень прав людини, принципів демократії та основних свобод:

- правляча партія, Партія регіонів, виграла місцеві вибори, що відбулися  31 жовтня 2010 року, у 85% конституційних округів в результаті прийняття поправок до виборчого права та тактики, що явно дискримінувала  опозиційні партії. Вибори були розкритиковані рядом міжнародних інституцій та держав, серед яких Європейський Союз i Сполучені Штати Америки.

- уряд України ув'язнив або висунув звинувачення проти керівних членів опозиції, включно з керівником основної опозиційної партії та колишнім кандидатом у Президенти Юлією Тимошенко.

- український уряд перевищив свої повноваження, здійснюючи тиск та залякування академічної спільноти, зосереджуючись на істориках, котрі привертають увагу до українського визвольного руху  та спротиву радянській владі. Прем'єр-міністр Канади Гарпер звернув увагу на ці справи під час свого перебування у Львові, відвідуючи Український Католицький Університет та Національний музей-меморіал пам'яті жертв окупаційних режимів “Тюрма на Лонцького”.

- цензура засобів масової інформації та скорочення кількості громадських мітингів.

"Додатково до взятого на себе прем'єр-міністром обов'язку підтримувати свободу і демократію в Україні, Канада повинна наполягати, щоб Україна дотримувалась європейських стандартів щодо людських прав і демократичних цінностей у будь-якому канадсько-українському договорі про вільну торгівлю", - підсумував Ґрод.

Президент Конґресу Павло Ґрод також відправив листа до міністра міжнародної торгівлі Канади, вельмишановного Еда Фаста з проханням про зустріч з метою обговорення ситуації щодо порушень прав людини в Україні.