Печерський районний суд Києва визнав винним у скоєнні службового злочину колишнього першого заступника голови НАК «Нафтогаз України» Ігоря Діденка й обрав йому покарання у вигляді трьох років позбавлення волі з відстрочкою виконання вироку на три роки.
Відповідне рішення сьогодні оголосила головуюча у судовому процесі суддя Оксана Царевич.
Також суд позбавив І.Діденка права протягом одного року обіймати посади, пов’язані з організаційно-розпорядчими та господарсько-адміністративними функціями підприємств усіх форм власності.
Суд прийняв рішення змінити міру запобіжного заходу на підписку про невиїзд, звільнивши І.Діденка з-під арешту в залі судового засідання.
Як зазначається у вироку, суд, дослідивши матеріали справи та заслухавши покази свідків і доводи експертів, дійшов висновку, що зібрано достатньо доказів, які повністю доводять вину підсудного І.Діденка.
Водночас суд не вбачає у діях І.Діденка переслідування особистих інтересів.
Також, за рішенням суду, з майна І.Діденка знято арешт, оскільки не було заявлено цивільного позову.
Вирок може бути оскаржений протягом 15 діб в Апеляційному суді Києва.
Головуючій у судовому процесі судді О.Царевич після двох робочих днів перебування у нарадчій кімнаті знадобилося 3,5 години, щоб оголосити кілька десятків аркушів вироку.
Нагадаємо, І.Діденко разом з екс-головою Державної митної служби Анатолієм Макаренком та екс-начальником відділу Київської регіональної митниці Тарасом Шепітьком притягувався до кримінальної відповідальності у справі щодо законності розмитнення у 2009 році 11 млрд. кубометрів газу «РосУкрЕнерго».
30 серпня адвокат І.Діденка І.Степанов повідомив, що в ході судового слідства його підзахисному було перекваліфіковано обвинувачення із ч. 2 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) на ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем), що передбачає м’якше покарання, зокрема таке, що не пов’язане з конфіскацією майна.
31 серпня, на останньому судовому засіданні у справі, І.Діденко заявив, що шкодує про підписання газових угод, а також про те, що якби знав, що директиви Кабміну були прийняті одноосібно тодішнім прем`єр-міністром Юлією Тимошенко, то ніколи б їх не виконував.
Кримінальну справу про законність розмитнення у 2009 році 11 млрд. кубометрів газу, у якій позивачем була компанія "РосУкрЕнерго", було порушено після того, як 8 червня 2010 року Арбітражний інститут Торговельної палати Стокгольма (Швеція) зобов`язав НАК "Нафтогаз України" повернути "РосУкрЕнерго" 11 млрд. кубометрів газу і надати додатковий обсяг газу в розмірі 1,1 млрд. кубометрів як неустойку за порушення умов контракту.
4 вересня стало відомо, що представники Генеральної прокуратури просять Печерський райсуд Києва призначити І.Діденку покарання у вигляді п’яти років позбавлення волі. За словами його адвоката Ігоря Степанова, таку заяву сторона обвинувачення зробила 31 серпня на останньому судовому засіданні у справі.