Диктат Південної Америки

Уругвай фактично вибиває збірну Англії з чемпіонату світу

08:02, 20 червня 2014

Чемпіонат світу у Бразилії встигли охрестити битвою континентів і битвою різних футбольних культур. Наразі перемагає команда збірних Південної Америки, а європейські гранди один за одним покидають мундіаль.

Цього вечора квиток додому фактично отримала збірна Англії, яка у нелегкому матчі поступилася Уругваю. Вслід за Іспанією англійці потерпіли поразку від команди з Південної Америки. Також від південноамериканців зазнала поразки збірна Кот д'Івуару, програвши 2:1 у поєдинку з Колумбією.

Колумбія - Кот д'Івуар 2:1

Перед поєдинком в обох збірних на рахунку вже були перші перемоги - Колумбія познущалася над Грецією, перемігши 3:0, а Кот д'Івуар обіграв Японію з рахунком 2:1. Однак перед цією зустріччю жоден із суперників не розраховував на легку перемогу.

Перша половина матчу минула, здебільшого, у центрі поля. Команди весь час змагалися за володіння м'ячем і мало атакували. Збірні, які відомі своїми атакувальними можливостями, ніби зберігали сили для другого тайму.

Справжній футбол розпочався після перерви - команди почали грати у свою улюблену гру, підключаючи сильні атаки, і м'яч майже не затримувався на середині поля. Від такого натиску захист суперників з обох сторін тріщав по швам, і гравці закономірно почали помилятися.

Результат матчу вималювався всього за 10 хвилин всередині другого тайму: на 64 хвилині у ворота івуарійців забиває Родрігес, а ще за кілька хвилин Кінтеро дублює перевагу Колумбії. Одразу ж у відповідь південноамериканці теж пропускають гол - відзначився Жервіньйо.

До фінального свистка івуарійці що було сили пресували противника, однак так і не змогли реалізувати гольових шансів.

Зараховуючи другу перемогу на свій рахунок, Колумбія стає лідером групи і оформлює вихід з серії плей-офф мундіалю вперше за останніх 14 років.

Уругвай - Англія 2:1

Уругвайський «зубастик», Луіс Суарес, забив дубль у ворота англійців і вивів свою команду вперед. Не дивно, що після цього матчу провідні медіа світу написали, що не Уругвай переміг Англію, а Суарес.

Зазнавши сенсаційної поразки у попередньому матчі від збірної Коста-Ріки, уругвайці щосили намагалися реабілітуватися. На щастя, головна зірка збірної, Луіс Суарес, нарешті зміг приєднатися до своїх земляків після травми.

Хоча англійці більше володіли м'ячем, проте не справлялися з реалізацією. Попри відмінну форму Уейна Руні та великий досвід Стівена Джерарда збірній Англії постійно чогось бракувало, аби завершити атаки голом. Можливо, англійцям було важко грати під тиском, адже ця гра була вирішальною для продовження участі в чемпіонаті.

Під кінець першого тайму захист підвів команду Роя Годжсона, чим вдало скористалися імениті Суарес та Кавані. Обігравши оборону англійців, «зубастик» впевнено прийняв подачу від Кавані і забив головою у ворота Джа Харта - 1:0.

Другий тайм англійці розпочали ще гірше, дозволивши Уругваю впевнено господарювати біля власних воріт. Після кількох замін збірна Англії дещо прибавила у темпі і почала атакувати. Результат не змусив чекати довго - на 75 хвилині нарешті забиває Руні.

Зрівнявши рахунок, Англія усіма силами намагалася повторно взяти ворота збірної Уругваю. Проте команді Суареса вдалося збити англійський натиск, а на 85 хвилині забити красивий гол. Луіс Суарес, вийшовши один на один із голкіпером англійців, потужно пробив під перекладину і поставив фінальну крапку у цьому матчі.

У збірної Англії залишається маленький, але шанс, втриматися на турнірі. Проте для цього потрібно, аби двічі перемогла Італія, а також здобути перемогу у грі із Коста-Рікою, забиваючи максимально можливу кількість голів.

Японія - Греція 0:0

Матч двох аутсайдерів групи не викликав великої уваги перед поєдинком і не завоював симпатії вболівальників під час. Команди не показали ні видовищної гри, ні яскравого футболу.

У першому таймі м'ячем, здебільшого, володіли японці. Вони ж і намагалися більше атакувати. Команди намагалися більше реалізувати моменти зі стандартів, однак вагомого результату це не дало.

Під кінець першого тайму греки і того більше залишаються у меншості. За фол проти гравця збірної Японії Костас Кацураніс отримує другу жовту картку і покидає поле.

У другому таймі японці відчули свою перевагу і грали на атаках, а грецька збірна ще глибше засіла в обороні. Однак японці не справлялися ні з штрафними, ні з дальніми прострілами, залишаючи рахунок на табло сухим.

Греція у свою чергу тримала оборону і сподівалася на нічию, адже якщо матч закінчився б 0:0, грекам потрібно було виграти у Кот-д'Івуару і вболівати за Колумбію проти Японії. Це був би єдиний шанс для грецького збірної залишитись на ЧС-2014.

Фінальний свисток зафіксував суху нічию на табло. Збірні Японії та Греції продовжують боротися за вихід із групи, хоча з такою грою їм навряд чи вдасться щось протиставити збірним Колумбії та Кот д'Івуару.

До слова, за результатами другого кола групового етапу Колумбія забезпечила собі вихід із групи. А от за другу путівку збірні Японії, Греції та Кот д'Івуару позмагаються в наступному раунді.