Ділянку під сміттєпереробний завод оглянуть міжнародні фахівці

16:02, 25 липня 2013

Львівська міська рада готова почати переговори з Жовківською районною радою щодо виділення ділянки під сміттєпереробний завод після того, як цю ділянку погодять фахівці Міжнародної фінансової корпорації. Про це повідомив 25 липня під час брифінгу мер Львова Андрій Садовий.

«Ми проговорювали це питання з головою Львівської ОДА. Це – складний процес. Є інформація, яку минулого четверга озвучив голова Жовківської районної ради щодо ділянки, яку вони готові запропонувати під новий комплекс. Ми цю інформацію передали до Міжнародної фінансової корпорації, очікуємо на приїзд їхніх фахівців, щоб вони вивчили ту ділянку, наскільки вона придатна для такого великого проекту. Якщо вони дають свою відмашку, тоді ми вступаємо в переговори з районною радою і населеними пунктами, і в максимально пришвидшеному темпі йдемо вперед», - зазначив Андрій Садовий.

Жовква, за словами Львівського міського голови, зацікавлення у вирішенні питання через те, що сміття звідти вивозиться на існуючий полігон.

«З іншого боку, якщо б ви мали можливість сісти на гелікоптер і подивитися на область з пташиного польоту, ви побачили б сотні стихійних звалищ, які забруднюють екологію. Це – велика біда для всього регіону. Без міста Львова збудувати якісне сучасне підприємство неможливо, тому що ми маємо ресурс. Ми готові це збудувати, потрібна партнерська позиція стосовно землі. Мені здається, це вже всі починають розуміти», - сказав мер.

Зазначимо, що на сесії Львівської міськради 18 липня голова Жовківської районної ради Тадей Швай повідомив, що в районі є ділянка, на якій можна збудувати новий сміттєпереробний завод. А ще 6 червня на засіданні екологічної комісії Львівської облради Ігор Цейтлін розповів, що на території Львівської області є 7 земельних ділянок, де можна було б розмістити полігон твердих побутових відходів, а також технологічний комплекс утилізації сміття.

Однак у Львівській ОДА не хочуть розголошувати їх місцезнаходження, бо бояться, що селищні ради відразу приймуть рішення про недопущення цього.

Згідно з проектом рекультивації для закриття і впорядкування території Грибовицького сміттєзвалища потрібно 302 млн грн і 10 років.

Додамо, що Міжнародна фінансова корпорація консультує Львів у питанні сміттєзвалища і допомагає у пошуку інвесторів.