ФК «Шахтар» розгромив «Динамо» у Києві і виграв Суперкубок України

Матч завершився з рахунком 3:0

22:56, 22 вересня 2021

ФК «Шахтар» у матчі за Суперкубок України 2021 переміг київське «Динамо» на стадіоні «Олімпійський». Гра завершилася з рахунком 3:0 на користь «гірників» – Лассіна Траоре відзначився дублем, а третій гол забив Алан Патрік.

Матч розпочався з крові: при боротьбі за м’яч між Миколою Матвієнком, Владиславом Супрягою та Ісмаїлі першому розбили голову. Цей епізод спровокував першу штовханину в матчі, проте повтор показав, що Матвієнкові в голову шипами бутси влетів саме одноклубник. Попри травму Матвієнко гру не покинув, хоча по ходу першого тайму арбітр кілька разів просив його вийти за межі поля та витерти кров – бинти, накладені кілька разів, з цим не справлялися.

Перший серйозний момент на полі створили «гірники» на 9 хвилині: Алан Патрік затиснув Дениса Бойка у штрафному майданчику, який вимушено вибив м’яч Алану Патріку в ноги, проте останній не зміг реалізувати цю можливість. Динамівці відразу відповіли: Супряга потужно пробив у ближній кут, але ворота Андрія П’ятова врятувала стійка. Віктор Циганков не зміг зреагувати на відскок.

За кілька хвилин «Динамо» мало ще один чудовий шанс: після передачі Томаша Кендзьори спробував пробити під поперечину Віталій Буяльський – голкіпер рятує ситуацію. Та на 30 хвилині рахунок у матчі відкриває «Шахтар»: Додо подав у штрафний на Марлоса, який не зміг пробити по воротах, але після відскоку гол забив Лассіна Траоре – м’яч від стійки влетів у ворота.

На 37 хвилині Марлон з незрозумілих причин вибив м’яч за межі поля, чим спричинив нову сутичку між гравцями «Шахтаря» та «Динамо», з якої Алан Патрік вийшов із жовтою карткою. До кінця тайму попередження отримали також динамівці Буяльський та Карлос де Пена.

Уже на початку другого тайму від другого голу – після удару Тараса Степаненка та рикошету від Іллі Забарного – «Динамо» врятувала тільки стійка. На 54 хвилині кияни отримали шанс зрівняти рахунок, проте удар Циганкова заблокував Марлон. «Гірники» відповіли на цю атаку більш успішно – Ісмаїлі після подачі Педрінью розігнався по лівому флангу та віддав передачу Ліссіні Траоре, який пробив по порожніх воротах.

За кілька хвилин шанс відігратися мав де Пена, але П’ятов врятував ситуацію. На 61 хвилині Алан Патрік фактично похоронив шанси «Динамо» на Суперкубок. Майкон чисто відібрав м’яч у Сергія Сидорчука на власній половині поля і віддав передачу на Алана Патріка, який, вільно пробігши кількадесят метрів, поклав шикарний м’яч з-поза меж штрафного у верхній правий кут – 3:0.

До кінця матчу кияни змогли збільшити лише кількість отриманих жовтих карток: буквально за 10 хвилин «гірчичники» отримали Микола Шапаренко, Олександр Сирота та Віктор Циганков, а під кінець матчу ще й – Ілля Забарний. На 85 хвилині знову шанс мав Буяльський після подачі Вітіньо, але удар заблокував Кривцов. На 89 хвилині на ударну позицію вискочив Денис Гармаш, проте не зумів точно поцілити в ближній кут.

Додамо, що матч за Суперкубок проводиться в Україні з 2004 року. З того часу «Динамо» та «Шахтар» вигравали його по 9 разів. Переважно в розіграші брали участь саме ці дві команди: загалом вони зустрічалися 14 разів, 8 матчів виграло «Динамо», а 6 – відповідно, «Шахтар». Також за Суперкубок по одному разу змагалися полтавська «Ворскла», сімферопольська «Таврія», донецький «Металург» та одеський «Чорноморець». Найближчою до трофею була «Ворскла», яка у 2009 році втримала нічию з «Динамо» та поступилася лише в серії пенальті 2:4.