Динамо та АЕК зіграли у нічию в першому матчі 1/16 Ліги Європи

06:26, 16 лютого 2018

Київське «Динамо» на першим офіційний матч у 2018 році відправилося до Греції на матч проти місцевого АЕК, за який виступає українець Дмитро Чигринський. Але захисник на поле так і не вийшов.

На відміну від «новачка» «Динамо» Дениса Бойка, який зайняв місце в рамках воріт київської команди. В захисті діяли Кендзьора, Хачеріді, Кадар та Морозюк, у центрі поля – Гармаш та Шепелєв, а попереду – Гонсалес, Буяльський, Циганков та Мораєс.

Перші небезпечні моменти у цьому матчі створили саме господарі. Однак Бойко діяв доволі впевнено. Та у більшості моментів він відбивав м’яч, а не ловив його.

Забити у стартові хвилини швидкий гол АЕК не вдалося, натомість пропустили самі. Гонсалес отримав пас на хід та протиснув свого візаві Бакакіса, після чого простелив у штрафний майданчик. Буяльський вже не встигав замкнути цю подачу, але це зробив Циганков. Удар у Віктора був дещо неоковирним, адже м’яч попав у ногу воротарю Баркасу, однак вже від неї залетів у ворота.

Ще до цього Бойко не надто вдало зіграв на виході поблизу власних воріт, влетівши одразу у трьох своїх гравців. Одному з них – Денису Гармашу – знадобилася допомога медиків. Однак гру він зумів продовжити.

Продовжили тиск на ворота «Динамо» гравці АЕК і у другому таймі. Значно активніше грецька команда зіграла після виходу Лазароса Хрістодулопулоса. Саме він став тим диригентом атак команди, завдяки чому вдалося добути позитивний результат. Сприяла цьому і результативна помилка Бойка. Хоча до цього воротар відбив небезпечні штрафні у виконанні Родріго Гало та того ж таки Хрістодулопулоса.

Гол АЕК забив на 80 хвилині зі штрафного. Перший удар на себе прийняла стійка. Постріл був настільки потужний, що один з гравців киян впав на газон після того, як в нього влучив м’яч. Через це Дерліс Гонсалес «виключився з гри», з невідомих причин сигналізуючи про потребу зупинити гру. М’яч знову потрапив до Лазароса, який здійснив високу подачу на дальню штангу. Бойко не розрахував траєкторію польоту м’яча, і не дотягнувся до нього, а Морозюк не зіграв зі своїм опонентом. І Айдаревіч, який лише за хвилину до цього вийшов на поле, з близької відстані головою відправив м’яч у ворота.

До кінця матчу рахунок так і не змінився. Нічия 1:1, яка зберігає «Динамо» хороші шанси на прохід у наступну стадію Ліги Європи.

Варто відзначити, що одразу двоє гравців АЕК отримали жовті картки у цьому матчі, через що пропустять гру у Києві 22 лютого. Це Марко Лівая, який «картинно» падав у штрафному майданчику «Динамо», за що отримав попередження за симуляцію, та Огнєн Враньєш, який доволі небезпечно зіграв у епізоді з Циганковим.

До слова, це п’ята нічия підряд у Лізі Європи для АЕК. Окрім того, грецький клуб продовжив свою серію без поразок у офіційних матчах до 23 ігор.

Окрім самого футболу, хотілося б «відзначити» і грецький фанатів, які відомі своєю радикальною поведінкою. Цього разу вони вивісили на матчі декілька банерів. Один з них стосувався «Динамо». На ньому було написано «1942 – Старт, 2018 – Динамо Київ. Ви самі не поважаєте свою історію». Варто зазначити, що у 1940-і роки столична команда носила назву «Старт».

Ще один банер мав відношення до подій в Україні, а саме до пожежі у одеському будинку профспілок 2 травня 2014 року. А також висловлювалася підтримка «антифашистським ополченцям на Донбасі».