Директор ЛКП заплатить ₴50 тис. за дитячу травму на гойдалці

15:06, 14 листопада 2014

Шевченківський районний суд Львова постановив стягнути з директора ЛКП «Варшавське-407» 50 тисяч гривень моральної шкоди на користь батьків, чия дитина впала з гойдалки на дитячому майданчику і зазнала важких травм.

Крім того, директор повинен заплатити ще й 6 780 грн матеріальної шкоди і 600 грн витрат на правову допомогу.

Дитина втратила селезінку через недбальство чиновника

13 червня 2013 року на загальному подвір’ї будинків, що по вул. Масарика 14-16 у Львові на дитячому майданчику дитина, розгойдуючись на гойдалці, не втрималась і впала, вдарившись лівою бічною поверхнею грудної клітки та живота у проекції селезінки на опорну раму гойдалки, що виступала із землі. У дитини стався розрив селезінки, крововилив у черевну порожнину, лікарям довелося видалити селезінку.

Заслухавши свідків та експертів, суд визнав, що директор ЛКП, на балансі якого перебуває дитячий майданчик на вул. Масарика 14-16, недбало поставився до своїх обов’язків. Зокрема, він не забезпечив безпечних умов експлуатації гойдалки: на місці під зоною розгойдування і приземлення не було покриття, яке поглинає удар, тобто піску або тирси. Крім того, не було засипано опорну раму гойдалки, яка виступала з землі. Також, як виявилося, в ЛКП був відсутній погоджений проект на установку атракціону та облаштування дитячого майданчика. Технічні огляди гойдалки у визначені терміни не проводилися.

Експерти довели в суді, що розрив селезінки у дитини стався саме від удару об металеву трубу, яка виступала з землі.

Директор ЛКП свою вину не визнав. За його словами, коли йому повідомили про те, що дитина впала з гойдалки, він разом з двома майстрами пішов на місце і з’ясував, що гойдалка була у задовільному технічному стані. Металеві конструкції, за словами директора, незначно виступали з землі. І, як стверджував обвинувачений, саме так гойдалка була змонтована при влаштуванні дитячого майданчика. Хто її монтував – він не пригадав.

Далі, за словами директора, він, побачивши, що ділянка під гойдалкою втоптана, розпорядився засипати піском втоптані дітьми ділянки гойдалки. На ремонт і догляд за дитячими майданчиками ЛКП грошей ніколи не отримувало і вони навіть не були передбачені. У випадку поломки гойдалки чи іншого обладнання ЛКП складає відповідний акт і з ним звертається в управління спорту та молоді ЛМР і ШРА, після чого приїжджає організація, яка займалась облаштуванням дитячого майданчика і здійснює ремонт несправностей.

Однак у вироку суду зазначено, що вина директора повністю доведена, тому його визнали винним за ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України (Службова недбалість»). Обвинуваченому призначили покарання у вигляді позбавлення волі строком на 2 роки з позбавленням права обіймати посади, пов'язані із здійсненням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій строком на один рік, без сплати штрафу. Однак суд звільнив директора ЛКП від відбування покарання на випробування. Засуджений чиновник також не може виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу виконавчої служби.

Що ж до моральної шкоди, то суд задовольнив позов частково, оскільки батьки дитини вимагали стягнути з директора 150 тис. гривень.