Поліція підозрює директора ДСП "Чорнобильська АЕС" Ігоря Грамоткіна у махінаціях із радіоактивним брухтом і виведенні держкоштів за кордон. Про це свідчить ухвала Печерського райсуду від 15 червня, повідомляють "Наші гроші".
"Слідство вважає директора ДСП "Чорнобильська АЕС" Ігоря Грамоткіна організатором незаконного перерахування державних коштів за демонтаж металу АЕС, який в дійсності не виконується, а також подальшу його реалізацію по занижених цінах", - йдеться в повідомленні.
Досудове розслідування встановило, що починаючи з 2012 року і дотепер проводилися тендери щодо закупівлі робіт з демонтажу, переробки, звільнення від регулюючого контролю обладнання та конструкцій Чорнобильської АЕС, учасниками та переможцями яких були ПП "Промметбуд", ТОВ "Метресурс", ТОВ "Метал-сервіс плюс" (ці фірми є пов’язаними). З цими компаніями укладались договори про виконання робіт та надання послуг, частина з яких в дійсності не виконувалась. Разом з тим, демонтовані та радіоактивно забруднені металеві конструкції реалізовувались за заниженими цінами.
Також Грамоткін долучив до протиправної діяльності Інесу Чулкову, яка за його вказівками здійснювала перерахунок незаконно привласнених коштів держпідприємства на рахунки іноземних компаній.
Легалізація коштів здійснювалася шляхом перекидання їх на рахунки... Свято-Іллінської Єпархії Української православної церкви м. Славутич Київської обл., звідки вони спрямовувалися на рахунки іноземних компаній, однією з яких є естонська компанія Мacte Gzu Ou.
Слідством встановлено, що впродовж 2013-2015 років службові особи ДСП ЧАЕС перерахували понад 17,87 млн грн на підприємства з ознаками фіктивності за нібито виконані послуги, а також закупівлю товарів. Серед таких фірм називаються ТОВ "Буденергомонтаж", ТОВ "Буд Перспектива", ТОВ "Вайт Роял", ТОВ "Активінвест Груп".
Крім того, посадовці ДСП ЧАЕС також привласнювали частину міжнародної технічної допомоги, яку впродовж 2015-2016 років держпідприємство отримує від різних країн світу у вигляді коштів на придбання будівельних матеріалів, приладів, металевих конструкцій тощо, свідчать результати розслідування.
Справу веде Головне слідче управління Національної поліції України. Розслідування проводиться за фактом розтрати службовими особами ДСП "Чорнобильська АЕС" державних коштів у великих та особливо великих розмірах, а також зловживання службовим становищем.