У понеділок, 17 червня, колективу ДП «Інститут Укрзахідпроектреставрації» представлять нового директора. Ним став Андрій Коць після того, як у попереднього директора закінчився контракт. Однак серед реставраторів це призначення викликало неоднозначні відгуки.
Як розповів сам Андрій Коць у коментарі ZAXID.NET, його кандидатуру погодили у Львівській облдержадміністрації: «Я вже зустрічався з керівниками майстерень, а колективу, думаю, представлять у понеділок. Цього не зробили, бо не було голови ЛОДА», - додав він.
Нагадаємо, у травні цього року у попереднього директора Ярослава Римара закінчився контракт. Вже 28 травня підписано контракт з новим директором, а 10 червня його представили керівникам підрозділів. Про це розповіла керівник архітектурно-реставраційної майстерні №3 ДП «Інститут Укрзахідпроектреставрації» Лідія Горницька.
Вона сказала, що у колективу є певні застереження щодо цього призначення. «Вчора на нараді Андрій Коць нам розповів, що мав приватну фірму, яка працювала з об’єктами нового будівництва. Він відверто зізнається, що не знається на реставрації. Інститут не така проста річ і формувався 60 років. Для нас важливо, щоб ми не загубили те, що є. У нас є підозра, що все може зникнути», - зазначила Лідія Горницька.
Відтак, працівники подали свою пропозицію до Львівської облдержадміністрації і в Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства. Вони бачать на цій посаді доцента кафедри реставрації Національного університету «Львівська політехніка» Юрія Дубика. «Він не тільки теоретик, але і практик. Ми між собою погодили, що це буде та кандидатура, яка допоможе нам, фахівцям-реставраторам, бо потрібна людина, яка б розуміла реставраторів», - додала Лідія Горницька.
Щодо застережень працівників, Андрій Коць сказав, що не заперечуватиме, що немає досвіду у реставрації пам’яток архітектури: «Я хочу підібрати кадри, які є фахівцями. Я хочу відновити інститут. Я тільки декілька днів тут і бачу, в якому жахливому стані є інститут». За його словами, одним із завдань для нього як керівника є залучення державного та приватного фінансування.
Лідія Горницька додала, що працівники хочуть залишитися у тому ж приміщенні на пл. Соборній, щоб працівників не звільняли і забезпечили роботою. На це новий директор інституту розповів, що планує кадрові зміни, але це не буде звільнення чи скорочення, а добір фахівців. Щодо приміщення Андрій Коць зазначив, що проблеми з приміщеннями немає і вони залишаться інституту. Він також додав, що ініціюватиме отримання пільг на оренду.
Нагадаємо, Андрія Коця пов’язують із проектом будівництва на Довбуша, 15, коли він працював у «Проект-центрі». Крім цього, його називають адаптером «бункера», який хотіли збудувати на розі Краківської-Вірменської. «Було проведено міжнародний конкурс, до авторства (цього проекту, - ред.) я не маю жодного стосунку. Після того, як проект виграв, його потрібно було представити громадськості, що і називається адаптацією», - пояснив Андрій Коць.
Довідка:
Андрій Коць випускник Львівського державного коледжу декоративного та ужиткового мистецтва ім. Івана Труша (художній розпис) та Національного університету «Львівська політехніка» (містобудування).
Працював у Державному проектному інституті «Містопроект», а згодом у ПП «Проект-центрі». До призначення був головним архітектором у проектно-будівельній фірмі «Івер». Серед його проектів – будівництво житлового комплексу на вул. Зеленій, 115, будинку-вставки на вул. Русових, будівництво на вул. Героїв УПА, 29.