У районах Львова утворилися «клани» директорів середніх шкіл, які контролюють фінансові потоки, заявили учасники круглого столу Комітету опору диктатурі у Львові 12 жовтня – політики та освітяни.
«У Львові створилися в районах певні клани директорського середовища, і ті клани утворилися не на ґрунті реформування освіти і не на ґрунті впровадження якихось ноу-хау. Це – конкретні клани, які контролюють певні потоки фінансів, суть яких полягає в «сірій» оренді приміщень школи, чи взагалі в «лівій» оренді», - зазначив під час засідання круглого столу голова Конфедерації вільних профспілок Львівщини Андрій Соколов.
За його словами, суть «сірої» оренди полягає в тому, що директор здає в оренду приміщення, до прикладу, на 4 години, офіційно проводить через бухгалтерію оренду на 2 години, а решту грошей залишає собі.
«Друге джерело допоміг (організувати – ред.) Табачник. Хочу вам нагадати, що минулого року, коли Табачник повернув в оцінюванні при вступах до ВНЗ долю атестата, у Львові збільшилось медалістів в 2,5 раза. Відразу, за один рік», - додав Андрій Соколов.
Своєю чергою, вчителька фізики школи-ліцею «Оріяна» Надія Танасійчук наголосила на тому, що директори мають можливість тиску на вчителів – зокрема, через атестації. Також вона відкинула тезу про те, що повернувши частку шкільного атестата до сертифікату для вступу у виші, міністр освіти, науки, молоді та спорту «зробив вчителів своїми співучасниками», даючи їм можливість підпільно заробляти. За її словами, оцінки в атестаті залежать не від вчителів, а від директорів.