Директори львівських театрів хочуть, аби актори працювали за контрактом

17:10, 17 січня 2008

Акторів театрів треба переводити на контрактну форму роботи. У цьому, зокрема, переконаний директор Львівського національного театру ім. М.Заньковецької Андрій Мацяк. Відтак він сьогодні, 17 січня, зініціював круглий стіл за участі керівників львівських театрів, представників управління культури Львівської ОДА, профспілки працівників культури та юристів.

"Не треба розглядати контракт як форму покарання чи розлучення з працівником, його суть - максимально допомогти працівникові розкритись, контракт тягне за собою матеріальне стимулювання акторів, - запевнив А.Мацяк. - Бо наразі у театрах зростає рівень споживацтва працівників, практично немає кадрового руху. Ми не можемо брати молодих, водночас є певна група людей, без яких спокійно можемо обійтися, оскільки вони зупинилися у професійному та інтелектуальному рості".

Підтримав колегу і директор Львівського національного театру опери та балету ім. С.Крушельницької Тадей Едер. Він наголосив на тому, що у цілому світі театри уже давно перейшли на контрактну форму роботи. "А актора має захищати його талант", - впевнений Тадей Едер.

На думку керівників театрів, контрактна форма співпраці з працівниками обов’язково має бути запроваджена в Україні. Однак, за словами головного спеціаліста відділу мистецтва і туризму управління культури і туризму ЛОДА Василя Гладкого, коли контрактна система з директорами театрів уже напрацьована і діє, то роботу актора оцінити значно важче. "Художній керівник, критики і глядачі можуть оцінювати автора зовсім по-різному", - зазначив він. Крім того, за словам чиновника, цей механізм не є напрацьованим, відтак у процесі розривання трудових договорів і укладання контрактів, можуть виникати судові позови від працівників, з якими такі контракти керівництво не має наміру укладати.