Директорка «Мистецького Арсеналу» попросила пробачення за знищену роботу Кузнєцова

15:41, 5 жовтня 2016

Новопризначена директорка музейного комплексу «Мистецький Арсенал» Олеся Островська-Люта попросила пробачення за скандал, що стався у 2013 році, коли було знищено роботу Володимира Кузнєцова «Коліївщина. Страшний суд» перед відкриттям виставки «Велике та величне».

«Робота планувалася як гостро критична, як виклик корупції, яка - здавалося - охопила всі суспільні інститути, від держави до церкви. Але перед відкриттям виставки рішенням директора Арсеналу, Наталії Заболотної, незакінчений розпис було зафарбовано, а участь Кузнєцова таким чином виключено. Це мало руйнівні наслідки як для художньої сцени, так і для інституції», - написала Олеся Островська-Люта на сайті «Української правди».

Вона зазначила, що художня робота у жодному разі не може бути знищена у культурній інституції. Вона також додала, що, на її думку, це був не акт цензури, а акт самоцензури.

Вона також повідомила, що «Мистецького Арсеналу» виконає всі судові зобов'язання, і від імені колективу інституції попросила пробачення за знищення розпису.

Нагадаємо, що колишня директорка Наталія Заболотна наказала зафарбувати роботу «Страшний суд» перед відкриттям виставки «Велике і величне», оскільки художник намалював не ту роботу, яка була узгоджена з куратором.

Нагадаємо, що на знак протесту проти цього рішення головний куратор «Мистецького арсеналу» Олександр Соловйов написав заяву про звільнення. На стінописі були зображені палаючі в котлі судді, священики і депутати, п'яні мажори за кермом, а також відображені події у Врадіївці і тема Чорнобиля.

Художник подав на  «Мистецький Арсенал» до суду. 9 вересня 2015 року Печерський районний суд виніс рішення у цивільній справі за позовом Володимира Кузнецова до «Мистецького Арсеналу» про захист авторських прав на картину: позовні вимоги задоволені частково, зокрема стягнуто відшкодування моральної шкоди.

Початковими позовними вимогами було: 1. Визнати дії співробітників «МА» протиправними та такими, що порушують немайнові права автора. 2. Стягнути з «МА» 1000 грн в якості компенсації за моральний збиток і 121 800 грн за порушення майнових авторських прав. 3. Зобов'язати «МА» опублікувати в ЗМІ  дані про допущені порушення авторського права по відношенню до мене, про причини такого порушення, і вибачення у зв'язку з даними діями. 4. Покласти судові витрати на «МА».