Рішення Айвараса Абромавичуса подати у відставку з посади міністра економічного розвитку і торгівлі України викликає занепокоєння у Міжнародного валютного фонду (МВФ), заявила директор-розпорядник фонду Крістін Лагард.
«Його рішення подати у відставку викликає занепокоєння. Якщо підозри, які він висловив під час заяви про залишення посади, є точними, то це явна ознака, що взяті урядом зобов’язання щодо боротьби з корупцією не виконуються», – сказала вона під час прес-конференції у Вашингтоні в четвер, передає «Інтерфакс-Україна».
Вона констатувала вирішення Україною низки завдань, що стояли перед нею, зокрема щодо стабілізації фінансової ситуації, запобігання подальшій втраті золотовалютних резервів, приведення тарифів на енергоресурси у відповідність до їхніх ринкових цін.
Водночас директор-розпорядник МВФ зазначила, що багато ще має бути зроблено в рамках боротьби з корупцією.
«Дії мають бути рішучими і строгими, оскільки влада підзвітна не лише українському народу, а й міжнародному співтовариству», – наголосила Лагард.
Як повідомляв ZAXID.NET, міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус після 14 місяців роботи заявив про рішення подати у відставку через відсутність підтримки й активної протидії реформам, які провадить його команда.
«Сьогодні я прийняв рішення подати у відставку з посади міністра. Причина – різка активізація блокування системних і важливих реформ у нашій країні», – сказав він на прес-конференції в Києві в середу.
«Це вже не просто відсутність підтримки або політичної волі. Це активні дії, спрямовані на те, щоб паралізувати нашу реформаторську роботу: від несподіваного зняття охорони міністра та його сім’ї до нав’язування під великим тиском сумнівних осіб у мою команду й на ключові посади в держпідприємствах», – додав Абромавичус.
Міністр зазначив, що його рішення – не емоційне, воно зумовлене тим, що за наявної системи він і зібрана ним команда не можуть бути ефективними, оскільки на неї дуже сильно тиснуть.
Основною протидією останнім часом Абромавичус назвав одного з лідерів фракції «Блок Петра Порошенка» Ігоря Кононенка.
За заявами міністра Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) порушило справу.
Після заяви Абромавичуса у відставку подали четверо його заступників – Юлія Клименко, Максим Нефьодов, Наталія Микольська і Юлія Ковалів.
У свою чергу президент України Петро Порошенко попросив Абромавичуса залишитися на посаді.
Увечері 4 лютого кілька міністрів, котрі подали раніше заяви про відставку, відкликали їх. Натомість Абромавичус заявив, що свою заяву не відкликатиме.