У нашій історії були різні складні часи, але були і перемоги, великі перемоги. І ці великі перемоги мають бути достеменно відомі нашим дітям, вони повинні цей досвід знати, приймати і розуміти. Це є успіх нашого міста, це є успіх нашої країни. На цьому під час урочистого засідання з нагогди Дня міста наголосив міський голова Львова Андрій Садовий.
«Історію міста творять люди і деколи дивуєшся, наскільки вона буває трагічною, драматичною і які бувають сценарії. Напевно, жоден сценарист в світі не може передбачити ті історії, які стаються в світі міст, в світі людей», - додав він.
Мер нагадав присутнім про митрополита Андрея Шептицького, який свій графський спадок в більшості продав і заклав Національний музей, Володимира Дідушицького, який, маючи прекрасний палац, створив у ньому Природознавчий музей.
«Я тішуся, що минулого року ми зуміли відновити першу чергу в цьому музеї. І це буде насправді прекрасна колекція, але основою її є збірка, яку він зібрав, яку він організував. І він це все подарував для громади міста. Другий великий палац на Лисенка, який він також мав у власності, він перетворив в музей образотворчого мистецтва і там була прекрасна збірка колекцій», - зазначив Андрій Садовий.
«Сьогодні я також хочу згадати 20-ті роки минулого століття – Пласт, Сокіл, Товариство української мови, Просвіта. Вони об’єднували громаду і це все фінансували меценати, це все підтримувала велика кількість добрих людей. Серед них сьогодні вартує згадати нашого відомого українського архітектора Івана Левицького, який творив тодішній образ Львова. Але велику частину своїх коштів він скеровував на організації, які тримали українців разом. Тоді був сильний український дух, тоді були сильні українські особистості», - розповів мер.
«Це все люди. Це робили особистості, які максимально скеровували свої сили, свої зусилля, щоб місто розвивалося і процвітало, тому що без їх праці ми би не мали сьогодні славного міста Львова», - додав міський голова, додаючи, що це прекрасний приклад, який повинен надихати.
Нагадаємо, Львів святкує 757-річчя. З цієї нагоди центром міста пройшов святковий парад, над Ратушею урочисто підняли прапор, сурмачі виконали мелодію міста. Також у великій сесійній залі Ратуші відбулося урочисте засідання. Участь в урочистостях взяли керівництво міста та області, колишні міські голови Львова, письменники, почесні громадяни міста, почесні львів’яни, депутати Львівської міської ради, представники державних органів влади, шановні представники дипломатичного корпусу, представники інтелігенції.