Діти сільської школи на Львівщині ділять туалет з пасажирами маршруток

20:42, 1 лютого 2016

У селі Кореличі Перемишлянського району Львівської області діти вже 13 років навчаються в недобудованій школі. Раніше уроки проводили у приміщенні колишньої стайні, яку в радянських часів переобладнали на класи. Наприкінці 1980-х у селі взялись за спорудження нової школи із просторими кімнатами та басейном. Однак проект втілили лише частково.

Будівництво призупинили 1986 року. Відновити його вдалось лише на початку 2000-х. Однак і тут фінансування призупинили. Грошей не вистачило, аби завершити одне крило, спортзал та басейн. Не провели тоді до будівлі ні води, ні каналізації. Але 2002 року дітей таки довелось переселити в новий корпус, адже старе приміщення нищили пліснява та грибок.

Відтоді воду до школи носять із сусідської криниці. В такий же спосіб дбають і за гігієну учнів.

У шкільних вбиральнях тоді також встигли хіба покласти плитку. Тому туалет спорудили на вулиці. Збитий із дощок, він мав бути тимчасовим, але вже 13 років виконує функцію основного.

Учнів молодших класів туди водять вчителі. А ще єдиний шкільний туалет – за сумісництвом громадський, оскільки поруч кінцева зупинка маршруток. Відповідно, часто ним користуються пасажири.

Вже збудував би хоча б цегляний туалет, каже директор школи Богдан Шевців, якби знав, що за 12 років заклад так і не отримає грошей на добудову.

«Колись ми рахували, ще десь років 2 чи 3 тому, це було потрібно близько півмільйона гривень, щоб провести воду і зробити очисні споруди», – розповів директор школи Богдан Шевців. 

Якщо вигоди в школі будуть, то й учнів там побільшає, – певні в селі. 

«Наше село є в два з половиною разу більше, ніж сусідські села, – зазначив сільський голова Василь Яремків. – І в тих сусідських селах навчається набагато менше дітей. І їх можна було б довозити сюди, де є набагато кращі умови».

Загалом таких навчальних закладів на Львівщині 67, але Кореличі, запевняють чиновники, одні з перших в черзі.

«На сьогодні Перемишлянська РА уточнює кошторисну документацію для того, щоб подати цей об'єкт у Фонд регіонального розвитку і завершити цей довгобуд», – розповіла директор департаменту освіти і науки ЛОДА Олександра Небожук.

Обіцяють обладнати внутрішніми туалетами і решту шкіл. Наразі це близько 4% усіх шкіл області.