Через травмований палець дитина потрапила у реанімацію. У восьмирічного хлопчика з Львівщини виявили правець. У важкому стані його госпіталізували до ОХМАТДИТу в ніч з суботи 27 серпня на неділю 28 серпня. Головний епідеміолог області Наталія Тімко повідомила, що останній раз захворювання на цю недугу було зафіксовано дев'ять років тому.
Як розповідають в лікарні, хлопчик проколов палець, однак від вакцинації проти правця батьки відмовились.
«В дитини розвинулась клінічна форма правця. Чому? Тому що дитина не була щеплена, взагалі, через відмову батьків. Загалом наша держава гарантує безкоштовне щеплення проти правця, яке проводиться в складі комплексних вакцин проти дифтерії, проти поліомієліту у віці 2, 4, 6 місяців, 18, 6 років і 14 років. На жаль, в даної дитини цього зроблено не було. ― каже Тімко. ― Ще існує комплексна профілактика проти правця. Стається якась травма, людина звертається по медичну допомогу, їй вводять анатоксин правцевий. В даному випадку екстрена профілактика не проводилась».
Рана зажила, а вже через півтора тижня у хлопчика почались судоми. До лікарні дитину планували вести ще в п'ятницю, та до Львова так і не доїхали. Якраз тоді мешканці Грибовичів, які вимагали припинити будь-які роботи на сміттєзвалищі, перекрили дорогу.
Зараз до порятунку дитини залучили всі можливі інстанції: хлопчик перебуває в реанімації.
«На даний момент стан дитини залишається важким, дитина на апараті штучного дихання», ― каже лікар-анестезіолог Тарас Гуз.
Лікарі закликають також батьків не легковажити здоров'ям дітей і робити щеплення.
«Загроза інфікування чи правцем чи тією самою дифтерією, вона є і вона не зникає. В нас дуже серйозна проблема з цим і треба жителям нашим говорити, пояснювати, що обов'язково треба робити вакцинацію», ― каже заступник головного лікаря з хірургічної роботи Львівської обласної дитячої лікарні ОХМАТДИТ Леся Бурда.
Правець – гостре інфекційне захворювання, що уражає нервову систему, викликає тонічні і тетанічні судоми скелетних м’язових волокон, що ведуть до асфіксії. Має надзвичайно високу летальність.