Цими вихідними у Львові діти гналися за злочинцями, гасили пожежу і брали кров на аналізи. Щоправда, у ляльок. В парку Франка вже вшосте влаштували мультиарену «Місто професій». Це дійство ‒ для малечі, аби вона вже приглядалася, ким їй стати, як виросте.
Дитя ставить «підпис» у спеціальному паспорті ‒ хрестик, квіточку чи смайлик ‒ і потрапляє на «Місто професій».
«Хочу бути поліцією. Буду злочинців ловити, які крадуть золото. Мені не страшно за ними бігати», ‒ розповів п’ятирічний гість свята Максим.
Весь парк Франка був у тематичних дитячих майданчиках. Тут понад 150 професій. Можна було класти цеглу, як ветеринар, турбуватися про тварин або ж бути археологом.
«В цьому розкопі є дуже цікаві речі, яким тисячі років. Це можуть бути зуби різних давніх диких тварин, фрагменти горщиків, кременю», ‒ пояснювали малечі на майданчику.
Кому цікаво, міг у мікроскоп розгледіти елементи крові. І навіть взяти аналізи в ляльки.
«Моя лялька не плакала, як я брала у неї аналізи. Вона була чемна», ‒ пояснила п’ятирічна Христина.
Хлопчаки ж запаковувались у поліцейську машину і вмикали на повну сирену. Дозволяли залізти їм і в машину рятувальників. І навіть приміряти бронежилети саперів.
«Я зараз дуже важкий. Я не можу той бронежилет втримати. Його вага десь приблизно 16 кілограмів», ‒ пояснив дев’ятирічний Веніямин.
А ще серед цьогорічних новинок ‒ професія етномузиколога, що збирає фольклор, і майданчик інклюзії. Тут малеча могла спробувати, як живеться діткам на візку, незрячим або нечуючим. Бо охочим наосліп давали шнурувати взуття чи защіпати ґудзики, а також ходити з тростиною серед перешкод. Так готують дітей на спеціальність соцфахівця.
«Це дуже потрібна річ вчити наших дітей толерантності до малечі з особливими потребами. Оскільки я займаюся з пластунами маленькими – «пташатками», то я обов'язково зроблю такі заняття і для наших «пташат», ‒ поділилася враженнями відвідувачка «Міста професій» Оля Кальбус.
Цьогоріч на «Місті професій» було 30 тис. відвідувачів. Паспорти отримали 8 500 малюків, що збирали у паспортах відмітки з кожного отриманого завдання.
«Малеча таким чином собі збирає відмітки. Цей паспорт учасника «Міста професій» ‒ як трудова книжка. Діти набирають величезний-величезний стаж. Яким потім хваляться перед друзями, показують бабусям-дідусям», ‒ підсумував координатор кампанії «Культурне місто» Микола Крупей.