Дитячі бібліотеки Львова організували благодійний ярмарок для допомоги армії

16:57, 29 вересня 2014

Руку допомоги військовим простягли дитячі бібліотеки Львова і спонукали до цього усіх містян. Бібліотекарі та їхні читачі напередодні Всесвітнього дня бібліотек на пл. Ринок відкрили благодійний ярмарок «Рука допомоги». На нього свої вироби принесли діти – вихованці різноманітних гуртків при дитячих бібліотеках. Упродовж трьох тижнів вони власноруч виготовляли прикраси з бісеру, вази, ляльки-мотанки, листівки, віночки, кумедні іграшки, малювали картини та вишивали серветки.

«Ми робили це кожний день з хорошим настроєм, сподівались, що людям наші роботи будуть приносити щастя і радість. Усі кошти, які ми назбираємо, підуть у львівський шпиталь солдатам, щоб вони вилікувалися і поверталися додому», – розповіли учасниці благодійного ярмарку Настя та Ілона.

Загалом на ярмарок зібрали понад 500 робіт читачів, їхніх батьків, а також і самих бібліотекарів. «Цього року у зв’язку з подіями ми вирішили, що маємо повернутися в бік тих людей, які зараз є найголовнішими для кожного українця – наших захисників. До того ж багато з працівників наших бібліотек мають родичів в зоні АТО, мають родичів на території, яка є зараз підконтрольна нашим ворогам. Це наша підтримка цим людям», – зазначила провідний бібліотекар Львівської центральної бібліотеки для дітей Тетяна Пилипець.

Проте ярмарок «Рука допомоги» – це лише частина великого дійства, яке організатори назвали «День кольору хакі «Бібліоготовність №1». Упродовж цього дня читачі-підлітки також взяли участь у квест-естафеті «Українська звитяга», а музичний десант влаштував бібліотечний рок-гурт «ПашКо».

Кошти, які діти разом з бібліотекарями зберуть під час благодійного ярмарку, вони передадуть у Військово-медичний клінічний центр Західного регіону та Клінічний госпіталь Західного регіонального управління Державної прикордонної служби. Пораненим бійцям діти принесуть також і свої вироби та власноруч виготовлені листівки.

Бібліотекарі Централізованої бібліотечної системи для дітей на потреби поранених бійців жертвують свій одноденний заробіток.