Віце-спікер Верховної Ради Микола Томенко переконаний, що ініціатива уряду обладнати у кожній сільській школі теплий санвузол перетворилася на стягування з батьків нового неформального податку – «туалетного».
М.Томенко констатував, що під час виборчої кампанії уряд у черговий раз демонструє, як він «турбується» про дітей, особливо школярів у сільській місцевості, повідомили у прес-службі політика.
За його словами, всі добре знають про недофінансування освіти; про те, що місцеві чиновники змушують вчителів писати заяви про відпустку за власний рахунок заради економії коштів на виплати заробітних плат; про відмову уряду погодитися на зменшення комплектності класів у сільських школах (до 3 дітей) для того, щоб не закривати школи. «Натомість на фоні цих тотальних проблем в освіті загалом та сільській зокрема, крім вже традиційного податку з батьків на ремонти шкіл для батьків ввели ще один податок – на туалети», - сказав він.
М.Томенко нагадав, що уряд розгорнув широку піар-кампанію стосовно будівництва у сільських школах внутрішніх санвузлів, натомість практика показує, що коштів місцевого самоврядування ледь вистачає на заробітні плати. «Тому, звісна річ, в абсолютній більшості випадків ініціативу Азарова-Табачника мусять реалізовувати за рахунок коштів батьків», - констатував політик.
Віце-спікер також відмітив, що, крім нового податку для батьків, є ще одна проблема: найбільш активні місцеві чиновники погрожують, що якщо до 1 вересня чи максимум до 1 жовтня туалет у приміщенні школи не з’явиться, то будуть звільняти директорів шкіл.
Як повідомлялося, у Міністерстві освіти пропонують узаконити неофіційні внески батьків, дозволивши батьківським комітетам створювати добродійні фонди «для покращення матеріально-технічної бази шкіл».