Для братів-інвалідів у львівській багатоповерхівці встановили підйомник

19:34, 11 лютого 2015

Брати Іван та Віктор Кривуни – інваліди з дитинства. Старшому 47 років, молодшому – 42. Тепер вони зможуть виїхати інвалідними візками зі свого помешкання на вулицю.

Їхня квартира розташована в цокольному поверсі й одразу за дверима є близько десяти сходинок. Раніше виносити братів на візках літнім батькам допомагали сусіди. Проте щоразу це було складніше. Тому один із чоловіків не був надворі уже декілька років.

Але брати за порадою знайомих знайшли майстра, який зумів зробити для них електричний підйомник і встановив його на сходовій клітці. «Нашій знайомій один майстер робив спуск з балкона, такий ліфт. І він прийшов до нас, подивився і каже: «Я вам можу зробити». Ми показали йому креслення, які знайшли в інтернеті. А він вже домовився з електриком і майстром, який виготовив металеві частини. Вони приїхали, встановили підйомник, підключили – не іде. В одному місці тріщить. Під’єднали знову – у другому місці тріщить. І так вони його удосконалюють, але ще трошки і він буде їхати», – розповів один з братів Іван Кривун.

За задумом платформа підйомника опускається під самісінькі двері квартири. Візком на неї можна заїхати і з допомогою пульта піднятися нагору. Під час випробувань у підйомнику заклинила одна з деталей. Зараз майстер намагається знайти нову і пристрій з дня на день почне працювати.

Кошти на виготовлення підйомника після звернення сім’ї Кривунів надало міське управління соцзахисту. Йдеться про 10 тис. грн. На готовий пристрій приїхав подивитися міський голова Львова Андрій Садовий. А вже в помешканні в одному з братів він впізнав свого колишнього однокурсника. Із Віктором Кривуном він навчався свого часу в технікумі.

«Зі старшим братом ми колись вчилися разом в технікумі радіоелектроніки, і коли я побачив в засобах інформації, що є така біда, ми, звичайно, долучилися. Взагалі, я хотів би, щоб всі наші львів’яни, які мають особливі потреби, мали підтримку і розуміння. Тому що от ми допомогли цій людині, і їй вже на серці набагато тепліше. Так само є багато інших людей, які потребують такої допомоги», – наголосив Андрій Садовий.

Зараз у Львові є 600 людей з особливими потребами, яким важко з дому потрапити на вулицю, повідомив начальник міського управління соцзахисту Ігор Кобрин. «Хтось живе на першому поверсі, хтось на другому – там сходинки. Тобто це все – елементи доступності. Комусь схожий підйомник краще під’єднати до вікна, зробити вихід. Комусь краще зробити пандус. Це в кожному окремому випадку вирішуємо окремо», – зазначив посадовець.

Тим часом біля будинку, де живе сім’я Кривунів, мають встановити ще й пандус. Бо з під’їзду перед хідником є ще декілька сходинок. Без допоміжного пристрою інвалідний візок цими сходами не з’їде.