Дискусія щодо Європи на Всесвітньому економічному форумі в Давосі включає в себе і Україну, бо для учасників форуму Україна є частиною європейського простору, вважає директор докторської школи НаУКМА Михайло Винницький.
"З точки зору Заходу, європейського обивателя, академіка чи бізнесмена, Україна вже є в Європі. На нас не дивляться, як на окремого суб’єкта, ми є частиною Європи. На нас не дивляться, як на частину Росії", - зазначив Михайло Винницький під час бізнес-дискусії "Давос 2011: погляд з України", що відбулася 29 січня.
Водночас Михайло Винницький сказав, що наразі Україна ще має занадто низькі економічні показники, аби бути вагомим суб’єктом у Давосі. Але це ж саме, за його словами, можна сказати, наприклад, і про Угорщину.
Окрім того, науковець наголосив, що приналежність України до європейського простору накладає на неї певні обмеження. "Ми є частиною західної швидкості, як би ми не хотіли переключитися на азіатську швидкість (економічного розвитку – ред.)", - зазначив він.
Відтак, на думку Винницького, майбутнє України – не у промисловості та товарах, а у сфері послуг та інновацій, тобто в речах нематеріальних. Також Михайло Винницький висловив думку, що на сьогодні головним економічним ресурсом України є "підприємливість" українців, яка іноді буває паразитарною, але дає поштовх для розвитку.
Як інформував ZAXID.NET , в ході бізнес-дискусії "Давос 2011: погляд з України", організованої Edinburgh Business School та експертною компанією pro.mova, колишній міністр фінансів України Віктор Пинзеник висловив переконання, що Україні не варто чекати від Давосу конкретних результатів.