Для детінізації зарплат їх пропонується законодавчо гарантувати, - Тігіпко

19:50, 28 квітня 2011

Віце-прем’єр-міністр – міністр соціальної політики Сергій Тігіпко під час прес-конференції у Львові 28 квітня повідомив, що для виведення зарплат з тіні розглядається можливість запровадження в Україні так званих «гарантованих зарплат». Урядовці вивчають досвід інших країн, які це практикують.

«Сьогодні ми затверджуємо в Україні рівень мінімальної зарплати, нижчу від якої на жодному підприємстві, в жодній установі оформлена людина не може отримувати плату. Зараз ми пропонуємо звернути увагу на кваліфікацію людини, і ввести, окрім мінімальної, ще 7 категорй, щоб в цілому їх було 8. Зарплата кожного наступного рівня кваліфікації має бути вищою, аж до керівника».

За його словами, прораховуються відповідні коефіцієнти, які мають враховувати суттєві параметри роботи підприємств, установ, організацій.

С.Тігіпко додав: «За такої системи коефіцієнт зарплати керівника за певної величини виробництва у певному секторі, на підприємстві з певною кількістю працюючих, коефіцієнт має бути, наприклад, чотири. Зараз ми маємо з цим достатньо великі проблеми. 120 тис. керівників в країні офіційно отримують зарплати на рівні мінімальної».

Віце-прем’єр-міністр – міністр соціальної політики зазначив, що на цю ідею лунає багато критики, і її автори намагаються знаходити у цій критиці конструктив і працювати далі.

Разом із цим, для детінізації ринку праці пропонуватиметься посилення відповідальності за використання нелегальної робочої сили, виплату нелегальних зарплат. За словами С.Тігіпка, про посилення кримінальної відповідальності не йдеться. Пропонується збільшити, і доволі суттєво, економічні санкції проти відповідних керівників.