У світі колір, що асоціюється з аутизмом – блакитний. Усі, хто підтримав акцію у Львові, одягнулися у блакитне, дітям у центрі міста роздавали блакитні кульки, а перехожим листівки з поясненнями щодо аутизму. А тим часом у реабілітаційному центрі «Джерело», де навчаються діти з аутизмом, кімнати прикрасили також блакитними кульками. Працівники — теж у блакитному.
У «свій» день вихованці центру позують перед камерами. Це хлопці із середньої групи. Їм – від 6 до 10 років.
«Зі звичайними дітками можна балакати, можна домовитися, а тут потрібно було працювати в жанрі репортажу. Але не скажу, щоб було складно, не дуже складно», – під враженнями фотографиня Надія Думенюк.
Хлопці поводилися спокійно та стримано. Їх фотографували у знайомій кімнаті «Монтесоррі», де вони завжди граються та вчаться разом зі своїми вихователями. Проте за деякий час їм стає забагато камер та уваги.
«Усі діти красиві, розумні, вони не відрізняються від інших. Просто в цих діток трохи такі стереотипні рухи, їх лякає нове середовище, незнайоме середовище, нові люди. Вони довго адаптуються до нового приміщення, нових людей», – пояснила Марія, вихователька у реабілітаційному центрі «Джерело».
У реабілітаційному центрі «Джерело» саме із аутизмом понад півсотні вихованців. Із них лише декілька дівчаток, адже ця недуга частіше вражає хлопців. Вихователі кажуть: такі діти ззовні нічим не відрізняються від інших, просто мають свої особливості. Такі діти просто занурені у себе.
«Їх не треба боятися, їх треба любити і все», – переконує Марія, вихователька центру.