Для функціонування шахт потрібен експорт електроенергії, — Турчин

13:49, 30 травня 2016

На внутрішньому ринку споживання електрики впало через погану економічну ситуацію. Ми відвантажуємо на електростанції всього дев'ять вагонів на добу. Це вкрай мало. Для нормальної роботи підприємства, треба відвантажувати по 30-40 вагонів. Тоді ми зможемо забезпечувати себе коштами для нормального функціонування.

Про це зазначив у коментарі журналістам голова Львівської територіальної організації Профспілки працівників вугільної промисловості України Олег Турчин.

Через проблеми зі збутом вугілля гірники працюють на склад — накопичили уже 80 тисяч тонн і запаси постійно зростають. Через те, що вугілля не купують, підприємство у скрутному фінансовому становищі. Гірникам «Львіввугілля» лише нещодавно виплатили 40% зарплати за квітень.

Наразі у гірників Львівсько-Волинського басейну з'явився шанс налагодити збут вугілля. Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг погодила проект розпорядження міненерго щодо скасування дотаційних сертифікатів. Тепер документ має затвердити Кабінет міністрів. Якщо це станеться, то Україна зможе наростити експорт електрики. Враховуючи, що експорт до ЄС можливий насамперед через Бурштинський острів, а саме туди постачають вугілля львівські шахтарі, то саме вони, як ніхто інший зацікавлені в експортних поставках українського струму.

«На внутрішньому ринку споживання електрики і так впало через погану економічну ситуацію. Крім того, є ще сезонний чинник зменшення попиту на електрику: влітку потреба у ній завжди зменшується. Років п'ять-шість тому на літо спеціально зменшували потужність на атомних станціях, аби завантажити теплові, бо за ними стоїть вугільна промисловість. Тепер навпаки наростили виробництво на АЕС, тоді як частка ТЕС у загальному обсягу впала. Для чого це робити? Мені не зрозуміло», — сказав Олег Турчин.

Профспілковий лідер сподівається, що експорт електроенергії таки вдасться відновити. При чому не лише через Бурштинську ТЕС. Технічно є можливість експортувати електроенергію і з Добротвірської ТЕС, яка розташована буквально за кількадесят кілометрів від сокальських шахт. З Добротвора протягнена спеціальна лінія електропередач до польського Замостя.

Автор Марія Дяків