6-7 сходинок, які відділяють від світу. Перепона, якої не помічають здорові люди – роками стримує в своїх домівках людей на візках. Йдеться про сходові марші від ліфта до ганку під'їзду. Без спеціальних підйомників люди з інвалідністю не можуть спуститись. Цього року в місті встановлять два такі пристрої після звернення людей з інвалідністю.
«Візок розбивається. Я навіть не ризикую щодня виходити на вулицю. Раз на 2 тижні, раз на місяць», – розповідає львів'янка Мирослава, яка мешкає на 4-му поверсі дев’ятитиповерхівки. Великий плюс для неї – це ліфт у будинку. А от ці 6 сходинок при виході з під'їзду — непідйомна висота.
«Чоловік звезе, а завезти він мене вже не може. От я зараз вийшла на вулицю і я тепер буду чекати сина поки він не прийде і не завезе мене назад додому. А це може бути і 2 і 3 години», – розповідає львів'янка з інвалідністю Мирослава Винник.
У висотці на Сихові на вулиці Кавалерідзе три роки тому встановили першу у місті спеціальну підойму. Цього добився мешканець будинку Остап Стадник. Нарікає, аби запустити автоматизовану систему треба підготувати платформу. Самотужки візочнику не впоратись.
«Якщо людина спробує це опустити ця вага її просто перекине і ви можете просто полетіти з цих сходинок», - каже львів'янин з інвалідністю Остап Стадник
Зазвичай це робить мама Остапа.
«Дошка є досить важка. І так як я маю проблеми з хребтом. Це мені треба вдягати зараз пояс. Вона є буде важка. Може кілограмів 20», – розповідає мама Остапа.
Хлопчина сподівається що в наступних проектах міста цю плиту вже зроблять алюмінієвою, або також автоматизованою. Саме в під'їзді пані Мирослави Винник на вулиці Патона виконком міськради напередодні погодив встановлення удосконаленого підйомника. Кошторис: 65 тисяч зі встановленням.
«Підряднику треба 2 місяці. Це за їхніми словами. Проектування монтаж саме стільки часу буде займати», – розповів у коментарі Zaxid.net заступник голови Залізничної адміністрації Богдан Антохів
І таких людей, які мешкають у багатоповерхівках за підрахунками голови обласного фонду «Реабілітація інвалідів» Ярослава Грибальсього у Львові є близько 1000.
«Звичайно, що якщо там поставити якісь дошки, треба щоб хтось випихав і то є небезпечно. Має бути або технічне рішення, або є такий пристінний піднімач, або іншим шляхом щоб людина була незалежна», – каже голова обласного відділення фонду «Реабілітація інвалідів» Ярослав Грибальський.
Цього року місто профінансує встановлення ще однієї вже удосконаленої підойми на вулиці Чукаріна 11.
«Сидіти вдома і плакати, що я не маю як вийти, то якщо ти не будеш добиватися нічого не будеш мати», – твердить львів'янин з інвалідністю Мирослава Винник.