Орієнтуючись на європейське співтовариство, працівники освіти за рівнем доходів та соціальним статусом мають належати до середнього класу і посадовий оклад вчителя не може бути нижчим від рівня середньої зарплати в промисловості. Щоб так було і в Україні, потрібно повернути до ст.57 Закону "Про освіту" відповідну норму, у якій це передбачити.
Однак у бюджеті для цього не вистачає 58 млрд грн. Про це пише у статті для ZN.UA голова комітету Верховної Ради з питань науки і освіти Лілія Гриневич.
"Ми внесли законопроект, яким пропонується повернути зазначені державні гарантії для працівників освіти. За оцінками Міністерства фінансів, для реалізації цієї норми не вистачає 58 млрд грн", – зазначила Лілія Гриневич.
Для реалізації норми потрібно розробити програму поступового підвищення оплати праці до визначеного законодавством рівня з чіткими термінами, яка повинна супроводжуватися підвищенням рівня кваліфікації педагогічних працівників.
"Високий рівень кваліфікації і тривалість професійного досвіду повинні істотно впливати на рівень оплати праці. В такому випадку вчитель буде реально мотивований розвинути свою професійну майстерність", – наголосила Гриневич.
Нагадаємо, зарплата вчителя на Закарпатті вдвічі більші, ніж на Полтавщині.
Додамо, в Україні пенсія депутата – 15 тис. грн, судді – майже 8 тис. гн, а пенсія вчителя – 1 тис. грн.