Для протипаводкового захисту Львівщини застосовують світову практику

10:04, 19 серпня 2011

Для боротьби із паводками на Львівщині компанія ТКС використовує світовий досвід зведення гідротехнічних споруд та консультується з найкращими фахівцями з країн СНД.

Для консультацій зі складних проектів протипаводкового захисту Львівщини компанія ТКС залучила одного з найкращих фахівців пострадянського простору Миколу Усачова, у якого майже тридцятирічний досвід проектування гідротехнічних споруд у Киргизії та Росії, зокрема робота у Міністерстві енергетики Киргизстану, співпраця з австрійськими та фінськими компаніями. Серед найскладніших проектів киргизького фахівця – спорудження олімпійського об’єкта в Сочі.

Сьогодні Микола Усачов очолює проектний відділ ТзОВ «Габіони Маккаферрі СНД». За його словами, між Львівщиною та Киргизстаном є чимало спільного, оскільки Киргизія - гірська республіка, а Львівщина належить до передгірської зони. «Щоправда, тутешні річки мають свої особливості. Зокрема, береги Дністра укладені карпатським флішем, який є стійкіший до розмиву», - розповів Микола Усачов.

Раніше у Киргизстані, як і на Львівщині, із паводками боролися класичними методами – на річках споруджували бетонні, залізобетонні, а також кам’яні укріплення. Появу габіонних конструкцій киргизькі інженери спочатку сприйняли із недовірою.  «Ми уже пройшли через це. І об’єкти, побудовані десять років тому, прекрасно себе зарекомендували, - розповів Микола Усачов. - Сьогодні габіони – це світова практика, ефективність якої перевірена і доведена часом».

Основна перевага габіонних конструкцій полягає у їхній гнучкості. Вони витримують великі зовнішні навантаження без пошкоджень. Окрім того, з часом такі конструкції стають лише міцнішими, оскільки порожнини габіону замулює грунт. До речі, перша конструкція з габіону, зведена на річці Рено в Італії 1893 року, функціонує і понині.

У своїй роботі компанія ТКС використовує світовий досвід зведення гідротехнічних споруд. Зокрема, сьогодні компанія приступила до виконання проекту зі спорудження трьох перепадів на ділянці Дністра, що межує зі Старим Самбором. Перепади будуть влаштовані з габіону.