Для ремонту автобусів на комунальному АТП Львова відкривають верстатний цех

18:05, 25 лютого 2016

Вже з березня на базі комунального автопідприємства Львова АТП-1 буде інструментальний цех. Це мало б пришвидшити процес технічного обслуговування автобусів.

На базі АТП-1 є понад три десятки автобусів виробництва Львівського автобусного заводу. Це ті, що дісталися у спадок після Євро-2012. Випускали їх двох типів: з німецькими комплектуюючими і промарковані «Made in China». Саме з останніми автомеханіки зараз мають найбільше клопотів.

«Ті автобуси вже від’їздили вже по 300 тисяч кілометрів, бо кожен день машина на лінії», – говорить водій АТП.

Шофери комунального автопідприємства визнають, що китайські ЛАЗи почали «сипатися», тож простоюють у гаражах на ремонтах місяцями.

«Автобус цей стоїть вже місяць часу. Запчастин немає, бо виробник Китай. Привезти запчастину – то через третього постачальника робиться, а кінцевого результату ніякого», – пояснює водій АТП 1 Степан Яцишин.

Через постійні перебої із запчастинами тутешні «кулібіни» змушені реставрувати вже існуючі деталі. На одній машині, приміром, саме відновлюють підшипники задньої ступиці. Як наслідок – вже два дні вона простоює на ямі.

«В результаті руху була прокручена обойма і ступиця потребує реставрації. Вона була демонтована буквально вчора в обід. Ми її були змушені віддати на інше підприємство для реставрації. Ця робота виконується за години три. Ніяк не можемо пришвидшити процес», – розповів головний інженер комунального АТП №1 Богдан Карпій.

У боксах АТП вже змонтували та під’єднали два верстати – токарний і свердлильний. Тож деякі відновлювальні роботи зможуть виконувати просто тут у так званому інструментальному цеху. Верстати хоч і не нові, але для такої роботи саме те що треба.

«Необхідна кількість 4-5 верстатів. Має бути ще фрезерувальний верстат і також буде заточний. Він є, але ще більш потужний. Це пришвидшить ремонт автобусів», – заначив заступник директора АТП-1 Олександр Струтинський.

На базі міського автопідприємства є й чимало вживаних автобусів із Європи. Деякі з них ще 80-их років випуску. Вони не такі ламучі, як львівські китайці, але із деталями також буває морока. Тутешні майстри сподіваються дати собі раду і з ними.