Для рятунку козацької чайки «Пресвята Покрова» у Львові продають мистецькі твори з її частинками

«Тихий аукціон», що стартував у МО «Дзига», триватиме до 9 липня

23 червня 2017

«Пресвяту Покрову», козацьку чайку, яка зараз у Франції, знову рятують мистецьким аукціоном. Нагадаємо, щороку наші козаки їздять у французьке місто Понт-Авен, аби відновити українське судно. Адже останні чотири роки команда чайки – точної копії бойового вітрильного човна Запорозьких козаків – не здійснювала походів. Через поганий стан човна його залишили на чужині. Та вдалося замінити бортові дошки, відреставрувати шпангоути, щоглу, пошити вітрило. Тепер завдання – доробити палубу. Задля цього київські, львівські та дніпровські митці у МО «Дзига» виставили на продаж свої роботи з вмонтованими частинками «Пресвятої Покрови».

«Маємо роботу, яка доповнена дошкою з борту чайки. Це основна дошка, що була в «Пресвятої Покрови» на вотерлінії – мала найбільше навантаження. Тож, очевидно, її першою ми мусили змінити. Якби скласти докупи всі деталі судна, які є на виставці, ми могли б скласти цілий двадцятиметровий борт», – розповів скарбник козацького товариства «Кіш» Устим Федько.

На тихий аукціон, що триватиме до 9 липня, виставили роботи декількох десятків митців. Стартова ціна творів – від 3 тис. грн. Однак знаний скульптор Микола Малишко за свого човна хоче 700 тис. грн.

Нагадаємо, чайка вперше вийшла у відкрите море на початку 90-х . Із Києва, по Дніпру через Босфор помандрувала до Франції. Відтоді обійшла всі береги Європи, крім Португалії та Ірландії. І зараз знову хоче спуститися на воду.

«Треба все підготувати для того, щоби 14-15 серпня поставити її на воду. Ми мусимо це зробити. Тому що 19 серпня в містечку Понт-Авен є морське святкування, яке щороку відбувається. Називається «Бель Анжель». І нас запрошують взяти в ньому участь», – розповів отаман чайки «Пресвята Покрова» Тарас Бенях.

Україну на цьому святі представить не лише чайка, а й український силач «Тягнизуб» – Олег Скавиш.

«Він буде тягнути перший український корабель XVI ст. – реконструкцію. Зубами тягнутиме. Не тільки покажемо кулаки, а ще й зуби всім», – розповів учасник нового екіпажу, майбутній судноводій Тарас Трофімук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Головні новини Львова за 20 листопада
РАГУlive. Випуск за 20 листопада
«Львівлелектротранс» планує змінити шість трамвайних маршрутів
ЄБРР припинив кредитувати проекти з сонячної енергетики в Україні
Приїжджі праворадикали в масках влаштували вуличну акцію біля львівської мерії
Ryanair відкрив п’ять нових маршрутів з Києва за ціною від 5 євро
«Чорна п'ятниця» у Львові: де шукати знижки
«Опозиційний блок» виключив зі своєї фракції Юрія Бойка і Сергія Льовочкіна
«Авто Євро Сила» заблокувала трасу Київ-Чоп на Львівщині
Кількадесят активістів «Авто Євро Сили» розпочали акцію протесту біля львівської мерії