Для рятунку козацької чайки «Пресвята Покрова» у Львові продають мистецькі твори з її частинками

«Тихий аукціон», що стартував у МО «Дзига», триватиме до 9 липня

23 червня 2017

«Пресвяту Покрову», козацьку чайку, яка зараз у Франції, знову рятують мистецьким аукціоном. Нагадаємо, щороку наші козаки їздять у французьке місто Понт-Авен, аби відновити українське судно. Адже останні чотири роки команда чайки – точної копії бойового вітрильного човна Запорозьких козаків – не здійснювала походів. Через поганий стан човна його залишили на чужині. Та вдалося замінити бортові дошки, відреставрувати шпангоути, щоглу, пошити вітрило. Тепер завдання – доробити палубу. Задля цього київські, львівські та дніпровські митці у МО «Дзига» виставили на продаж свої роботи з вмонтованими частинками «Пресвятої Покрови».

«Маємо роботу, яка доповнена дошкою з борту чайки. Це основна дошка, що була в «Пресвятої Покрови» на вотерлінії – мала найбільше навантаження. Тож, очевидно, її першою ми мусили змінити. Якби скласти докупи всі деталі судна, які є на виставці, ми могли б скласти цілий двадцятиметровий борт», – розповів скарбник козацького товариства «Кіш» Устим Федько.

На тихий аукціон, що триватиме до 9 липня, виставили роботи декількох десятків митців. Стартова ціна творів – від 3 тис. грн. Однак знаний скульптор Микола Малишко за свого човна хоче 700 тис. грн.

Нагадаємо, чайка вперше вийшла у відкрите море на початку 90-х . Із Києва, по Дніпру через Босфор помандрувала до Франції. Відтоді обійшла всі береги Європи, крім Португалії та Ірландії. І зараз знову хоче спуститися на воду.

«Треба все підготувати для того, щоби 14-15 серпня поставити її на воду. Ми мусимо це зробити. Тому що 19 серпня в містечку Понт-Авен є морське святкування, яке щороку відбувається. Називається «Бель Анжель». І нас запрошують взяти в ньому участь», – розповів отаман чайки «Пресвята Покрова» Тарас Бенях.

Україну на цьому святі представить не лише чайка, а й український силач «Тягнизуб» – Олег Скавиш.

«Він буде тягнути перший український корабель XVI ст. – реконструкцію. Зубами тягнутиме. Не тільки покажемо кулаки, а ще й зуби всім», – розповів учасник нового екіпажу, майбутній судноводій Тарас Трофімук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Мораторій на Конституцію в окремо взятій області
Головні новини Львова за 25 вересня
РАГУlive. Випуск за 25 вересня
Від бароко до Телеграм-бота
На Сихові невідомі вкинули гранату в автомобіль кримчанина
Порошенко несподівано повернувся у трійку лідерів президентського рейтингу
«Золотий лев» без коштів та з присвятою Каролю Войтилі
«Не знаю жодного випадку, щоб когось судили за зараження гепатитом»
Винуватець смертельної ДТП у Львові здався у поліцію
У зоні проведення ООС через вибух міномета постраждало двоє військових