"Для самої Тимошенко було б краще, якби вчора відбулася відставка уряду. Я припускав навіть вчора ситуацію, що Тимошенко організує цю відставку руками Партії регіонів, аби зберегти свої перспективи на президентських виборах. Та вона не пішла на це, а отже ставка робиться на інше. Вважається, якщо Тимошенко переможе у цій ситуації, то президентські вибори навіть не будуть потрібними - вона стане народним лідером. Але, судячи з усього, друга хвиля кризи припадає на лютий-березень. І очевидно, що жодна з політичних сил не наважилася відправляти у відставку уряд, і тим самим брати на себе відповідальність за ситуацію", - заявив 6 лютого у коментарі ZAXID.NET політолог Володимир Цибулько.
На думку політолога, те, що вчора парламент не проголосував за відставку уряду Юлії Тимошенко, не є для неї ні перемогою, ні поразкою.
"Навпаки, це свідчення того, що жодна з політичних сил не береться за серйозну і відповідальну роботу, у жодної з них немає плану виходу з кризи. Імітацією цієї відставки Партія регіонів до певної міри зберегла свого виборця, тобто відбулася демонстрація відповідальності перед своїми виборцями. А з іншого боку, не відправивши уряд Тимошенко у відставку, регіонали втрачають найбільше - цього ж виборця. Чи виграла Тимошенко? Тактично вона підтвердила легітимність власного уряду та наявність більшості у парламенті, яка її підтримує і на яку вона опирається", - зазначив Володимир Цибулько.
Політолог стверджує, що "імітація" голосування за відставку уряду - це прикриття для бездіяльності усіх парламентських політичних сил, мовляв, та ж Партія регіонів, яка критикує Тимошенко, не подала жодних альтернативних варіантів.
"І це поразка усіх. Відбувається ситуативна метушня через боязнь втратити електорат. Якщо обставини складуться так, що влітку будуть дострокові вибори, то регіонали своєю спробою відставки уряду готують свою певну аргументаційну базу, мовляв, ми не сиділи, склавши руки", - додав Володимир Цибулько. Він також наголосив, що, на його думку, у Юлії Тимошенко немає політичної перспективи.