Для трудових мігрантів у США запровадять «червону карту»

У такий спосіб планують спростити процедуру в'їзду до країни тимчасової робочої сили, для сезонної роботи

18:47, 25 лютого 2017

У суботу, 25 лютого, у Вашингтоні пройшла конференція присвячена імміграційній реформі в США. Вона була проведена в рамках третього дня З'їзду американських консерваторів (Concervative Political Action Conference, СPAC). Про це повідомила на своїй сторінці у Facebook депутат Львівської обласної ради від «Громадянської позиції» Тетяна Бей.

За словами Тетяни Бей, панельна дискусія була присвячена імміграційній реформі в США, або програмі так званої «червоної карти». Як відомо, питання незадовільної ситуації з нелегальною міграцією у США, стало одними із головних у передвиборній програмі Дональда Трампа. «Презентація певною мірою привідкриває зміст того, що буде зроблене (адміністрацією Дональда Трампа, - ред)», - пише депутат облради.

За її словами, «червона карта», в разі її запровадження, відрізнятиметься від існуючої «зеленої карти» тим, що «вона створена не для постійних мігрантів, а для тимчасових». Як зазначається, власники «червоної карти» будуть мати змогу на легальній основі тимчасово працювати у США.

«Таким чином нова адміністрація планує вирішити проблему із нелегальними мігрантами із Мексики, а також спростити процедуру в'їзду до країни тимчасової низькокваліфікованої робочої сили, для сезонної роботи на фермах, заводах, тощо», - повідомила Тетяна Бей.

«Червоні карти» будуть видаватися спеціалізованими робочими агенціями, затвердженими урядом США. Вони розміщуватимуться безпосередньо у країнах, де живуть потенційні робітники. Обов'язкова вимога - дозвіл країни-партнера на доступ органів США до кримінальної бази даних, для того, щоб був здійснений так-званий «бекграунд-чек» (перевірка походження, - ред.) аплікантів.

На панельній дискусії поінформували, що «червона карта» дасть її власнику більшу свободу ніж проста робоча віза, забезпечуючи його, в разі потреби, медичною та соціальною допомогою. Спосіб отримання карти також буде швидшим ніж отримання робочої візи, а головне - дозволятиме працівнику приїхати у країну працевлаштованим, і не шукати роботу на місці.

Також повідомляється, що запровадження «червоної карти» очікується вже влітку цього року.

До слова, Тетяна Бей була офіційно запрошена представниками Республіканської партії США і вже третій день поспіль відвідує панельні дискусії і презентації які заплановані на З'їзді американських консерваторів.

Додамо, що Concervative Political Action Conference - це щорічний політичний з'їзд американських консерваторів. Цьогорічна чотириденна конференція розпочалася із бут-кемпу активістів (Activism Boot Camp) - ініціативи, яка об'єднує найкращі консервативні організації, що брали та беруть участь в підготовці партійних активістів зокрема для управління виборчими кампаніями. Решта три дні конференції складаються із виступів та воркшопів, ціль яких об'єднати політичних лідерів консервативного руху із місцевими активістами.