Для України нема іншого шляху, ніж євроінтеграція, – угорський дипломат

18:53, 18 жовтня 2014

Україна не має іншого шляху, окрім інтеграції з Європейським союзом. В Угорщині, як і в Україні, не всі регіони підтримували вступ до ЄС. Тому Галичина має бути локомотивом у процесі євроінтеграції. Таку думку на міжнародній конференції «Галицькі стратегії», яка відбувалася 18 жовтня у Львові, висловив економіст та дипломат з Угорщини Тамаш Беркі.

«Сподіваюсь, що представники всіх регіонів, які діятимуть без нав’язаних стереотипів і не оглядатимуться назад, сядуть за стіл переговорів і вироблять ту стратегію, яка дозволить пройти процес євроінтеграції. Для України іншого шляху немає», – зазначив він.

При цьому угорський економіст попередив, що попереду на українців чекає важка робота в економіці.

«Українська економіка, незважаючи на позитивні прогнози, у важкому стані, бо втрачає ринки, і це дорого їй обійдеться, якщо збільшиться безробіття. Я бачив це в Угорщині», – поділився міркуваннями угорський дипломат.

Вступ Угорщини до Євросоюзу не був безболісним, зокрема, це стосується угорського бізнесу,

«Коли Угорщина отримала запрошення на вступ в ЄС, деякі країни ЄС порадили нам ще попрацювати. Тоді починались офіційні переговори про вступ. Це марафон для тих, хто ніколи не бігав, а довелось навчитись, тому що кожен елемент економіки перевірявся і не було можливості вести дискусії. Виглядало так, що ми йдемо у клуб, де є свої члени і свої правила, і поки ми не є членами, правила змінювати ми не можемо», – зазначив він.

За його словами, вступ Угорщини до ЄС виявився важким випробуванням для бізнесу і країни загалом.

«Перед тим, як отримати мандат на підписання угоди, потрібно було провести референдум, опитати людей щодо того, підписувати договір чи ні. Підтримали вступ 83%. Для Угорщини не було іншого виходу, як увійти в організацію. Бо занадто слабка була угорська економіка, щоб вижити», – наголосив угорський економіст.

Голова «Європейської галицької асамблеї» Володимир Павлів підкреслив, що розмова про розвиток Галичини як цілісного регіону відбулася чи не вперше за останні кілька десятиліть.

«Чи не вперше після 1991-го року було поставлено питання про регіональний розвиток Галичини як цілісності – тобто, трьох західноукраїнських областей – Івано-Франківської, Тернопільської і Львівської. Ми хотіли б, щоб наші напрацювання поширились на інші області – Закарпатську, Чернівецьку. Ми продовжуватимемо цю розмову – як нам знайти економічний, політичний та культурний інтерес для наших регіонів і для нашої держави загалом», – зазначив Павлів.

За підсумками конференції створено ініціативну групу з підготовки до міжнародного форуму з однойменною назвою, який відбудеться наступного року.