Рішення України про відновлення участі в євразійській економічній інтеграції несумісне з інтеграцією країни до Європейського Союзу. Про це заявив радник президента РФ Сергій Глазьєв.
"Для української громадської думки важливо розуміти, що неможливо одночасно підписувати угоду про асоціацію з Європейським союзом і брати участь у Митному союзі", - сказав Глазьєв журналістам в Астані.
"Ми виходимо з того, що, оскільки ми домовилися надати Україні статус спостерігача в Євразійському економічному союзі, який зараз тільки формується, це означає намір України увійти в Євразійський економічний союз, тому що статус спостерігача надається тільки тим державам, які хочуть увійти в наші інтеграційні об'єднання ", - сказав радник президента РФ.
Він зазначив, що Митний союз побудований повністю за правилами СОТ, і "Україна як член СОТ не має жодних перешкод брати участь у Митному союзі".
За його словами, економічний ефект від інтеграції України в структури МС може скласти до $9 млрд, які будуть щорічно надходити в економіку України.
"На 30-річному проміжку часу ми оцінюємо приріст українського валового продукту за рахунок інтеграції в 15% ВВП України", – зазначив він.
"З урахуванням великої проробленої роботи, я думаю, що питання підключення України до формування Євразійського економічного союзу в технічному плані складнощів ніяких не представляє", – додав Глазьєв.
У цьому зв'язку він підкреслив, що Росія розглядає підписання сьогоднішньої заяви, "як перший крок з відновлення участі в процесі євразійської економічної інтеграції".
Нагадаємо, країни Митного союзу Єдиного економічного простору (Росія, Казахстан, Білорусь) підтримали намір України стати спостерігачем у цій організації. Відповідний меморандум планується підписати 31 травня у Мінську на засіданні глав урядів СНД за участю прем'єра Миколи Азарова.
За словами першого віце-прем'єра Росії Ігора Шувалова, оскільки у Митному союзі не передбачений статус спостерігача, такий статус може виникнути в України тільки після підписання договору про створення Євразійського економічного союзу, яке заплановане 1 січня 2015.
Раніше у коментарі Тиждень.ua науковий директор Інституту євроатлантичного співробітництва Олександр Сушко заявив, що можливість отримання статусу спостерігача у Митному союзі, якщо він не передбачає набуття повного членства, не ставить особливих загроз угоді про асоціацію.
Як повідомляв ZAXID.NET, 24 березня Микола Азаров в інтерв`ю російському телеканалу «Мир» заявив, що Україна має намір одержати статус спостерігача в Митному союзі. 21 березня прем'єр-міністр РФ Дмитро Медвєдєв заявив, що Україна в статусі спостерігача у Митному союзі не матиме жодних привілеїв і не зможе впливати на прийняття рішень, поки повністю не приєднається до об'єднання.