Для українських олігархів євроінтеграція є захистом від Януковича, – The Economist

17:58, 7 жовтня 2013

Українська економічна еліта, яка нажила свої статки у "буремні" 90-ті, бачить у Європейському Союзі спосіб збереження й убезпечення свого майна і від російських олігархів, і від режиму Януковича.

Про це пише у своїй статті The Economist, інформує Українська правда.

Як пише видання, українська економіка балансує на межі банкрутства і потребує значного фінансування.

"Янукович потребує або російських грошей (які йде з ярличком вступу до Митного союзу) або угоди про асоціацію з ЄС, яка могла б відкрити шлях до грошей МВФ. Угода з ЄС здається меншим із двох зол", – йдеться у статті.

Тактика залякування українських олігархів, яку обрав президент Росії Володимир Путін, на думку видання, мала зворотний ефект і об'єднала їх на шляху в Європу.

"Українські олігархи також мають зиски з підтримки європейської інтеграції України. Вони бачать її не тільки як захист від поглинання великим російським бізнесом, але, що більш важливо, як захист від самого Януковича", – переконує видання.

Зробивши свої статки на хаотичній і беззаконній приватизації 1990-х років, пише видання, українські олігархи тепер "шукають верховенства закону і прав власності. Потенційна втрата ринку в Росії може тяжко їх вразити, але це також дасть їм поштовх до модернізації свого бізнесу".

Проте, пише The Economist, ще є сумніви, чи взагалі відбудеться підписання угоди про асоціацію.

"Янукович не любить діяти під тиском, і він, здається, має якийсь майже ірраціональний страх перед пані Тимошенко. Існує ризик того, що він має ілюзії, що вимоги про звільнення пані Тимошенко є лише словами щодо прав людини і що угода буде підписана ЄС не дивлячись ні на що", – пише видання.

Україна і ЄС планують підписати угоду про асоціацію на саміті "Східного партнерства", який пройде 28-29 листопада у Вільнюсі.

Нагадаємо, Україна і Європейський Союз планують підписати угоду про асоціацію і зону вільної торгівлі у листопаді 2013 року. Янукович раніше зазначав, що підписання угоди про асоціацію не означає, що Київ буде протиставляти інтереси ЄС інтересам Євразійського союзу і Митного союзу. 18 вересня 2013 року Кабмін схвалив проект угоди про асоціацію між Україною і ЄС.

5 вересня 2013 року Рада прийняла рішення щодо п'яти законопроектів з євроінтеграційного пакету, необхідного для підписання Україною асоціації з ЄС. Крім того, Верховна Рада України внесла зміни до Митного тарифу України відповідно до європейських норм та прийняла закон, який регулює виконання судових рішень.