Для всіх водойм Львова розроблять паспорти

21:30, 12 січня 2011

У 2001 році заплановано провести паспортизацію та інвентаризацію водойм міста Львова з метою покращення їх стану. Про це 12 січня повідомив заступник директора КП «Адміністративно-технічне управління» Леонід Назаренко.

Ці роботи заплановано здійснити за кошти з міського фонду охорони навколишнього природного середовища – на загальну суму 210 тис. грн. У цих документах, зокрема, буде зазначено, яким є призначення водойми – рекреаційне чи інше.

Водночас в. о. начальника управління екології та благоустрою Оксана Війтик поінформувала, що паспортизація відкритих водойм у Львові пройде згідно з вказівкою Кабміну з метою врегулювання приводних зон.

«Зокрема, щоб не відбувалась забудова таких зон. Адже, як відомо, в Карпатах на заплавах (у ділянках, де річки щороку виходять з берегів), люди збудували чимало будинків, що дуже небезпечно», – наголосила вона.

Паспортизацію проводитиме, з її слів, облводгосп, оскільки це єдина ліцензована для цього організація на Львівщині.

Водночас, Леонід Назаренко поінформував, що 2010 року працівники хімічної лабораторії КП «Адміністративно-технічне управління» щоквартально перевіряли стан забруднення водних об’єктів Львова. Пройшли систематичні обстеження 33 водойм, які розташовані або беруть початок на території міста.

Він відзначив покращення якості води у 8 водоймах міста. Так, з його слів, значне покращення якості води спостерігається у двох ставках на вул. Хортицькій, а також у потоках Скнилівок, Лисиницький та Медово-Печерський. Певне покращення якості води є в озері на вул. Тернопільській, річці Зубра та потоці Клепарівський. Натомість погіршилась якість води в озері с. Брюховичі, ставку на вул. Замарстинівській, а також річок Стара та Марунька.

Водночас, КП «Адміністративно-технічне управління» 2010 року перевірило повітря на 549 дитячих майданчиках у Львові. На 172 майданчиках були додатково проведені лабораторно-інструментальні вимірювання.

«Початково результати аналізів виявили перевищення гранично допустимих концентрації забруднюючих речовин на 7 дитмайданчиках, 3 з яких розташовані у Сихівському районі, 2 у Галицькому та по одному у Личаківському і Шевченківському районах. Ці об’єкти були взяті під контроль для проведення подальших періодичних вимірювань. Після того, як фактори, які спричиняли перевищення в повітрі діоксиду азоту були усунені (відремонтована дорога і зменшений потік автотранспорту поблизу дитмайданчиків) проведення повторних аналізів показали, що повітря на трьох дитмайданчиках Сихівського району є безпечним, оскільки жодних перевищень зафіксовано не було. Незначне забруднення повітря на дитмайданчику у Галицькому районі (пл. Різні,12) та у Шевченківському районі (вул. Хімічна, 22) пояснюється проведенням ремонту доріг біля цих майданчиків», – розповів чиновник.

Крім того, були обстежені 54 об’єкти, на яких планувалося облаштувати дитячі, спортивні майданчики. Результати показали, що на усіх перспективних дитмайданчиках повітря є безпечним, каже Л.Назаренко.

Як інформував ZAXID.NET , у Львові 2010 року було визначено перехрестя та вулиці з найбільш забрудненим повітрям ЛІНК (через автотранспорт).