Колишній лідер «Правого сектора» Дмитро Ярош створює новий суспільно-політичний рух. Він буде правоцентристським і матиме назву «Національний Рух Дмитра Яроша». Про це Ярош розповів в інтерв'ю ЛІГА.net.
«Я бачу перспективу нового громадського руху, який буде мати більш широку кадрову базу, ніж «Правий сектор». Судячи з тих зустрічей, які я проводжу по всій Україні і в Києві зокрема, запит на таку силу є», – сказав політик.
За його словами, до нового руху увійдуть люди, які ще не були в політиці - патріотично налаштовані націоналісти, націонал-демократи, ліберали та інші. Водночас в основу руху, за словами Яроша, і далі будуть внесені основні постулати ідеології українського націоналізму Степана Бандери.
Ярош також висловив переконання, що новий громадський рух «матиме ширшу кадрову базу, ніж «Правий сектор».
Якщо хочете читати головні новини дня оперативно Додайте ZAXID.NET у вибрані в Google«Правий сектор» - це суто націоналістична організація, а нинішня ситуація в Україні, яку я все ж схильний малювати в чорних тонах, вимагає загального об'єднання патріотів різних ідеологічних поглядів. Оскільки подальша політична сепарація суспільства, а саме цей процес ми спостерігаємо, прирікає нас на поразку. У тому числі й у війні», - сказав він.
При цьому Ярош заперечив появу в своїй організації «лівих патріотів», заявивши, що не розуміє, що таке лівий патріот в Україні.
«Активно працюємо над залученням в нашу структуру людей, які пройшли війну, – в тому числі і моїх друзів з «Правого сектора» та медичної служби – «госпітальєрів», – заявив депутат.
За словами Яроша, джерелами фінансування нового руху насамперед виступлять малий і середній бізнес. Уже виявили бажання взяти участь в організації нового руху деякі банкіри.
На запитання, чи є олігарх Ігор Коломойський одним із таких спонсорів і чи підтримує він зараз Яроша, політик відповів: «Коломойського я не бачив уже, напевно, року півтора. Так що зараховувати мене до «людей Коломойського» – це міф».
Нагадаємо, на початку листопада Яроша фактично усунули від керівництва «Правим сектором» прихильники повалення президента Петра Порошенка та захоплення влади. Ярош у відповідь відмовився бути «весільним генералом» і пішов з посади голови «Правого сектору».
28 грудня 2015 року Ярош оголосив про створення нової партії.