Медики закликають усіх перевірити зір і обов’язково виміряти очний тиск – аби вчасно виявити глаукому. Зробити це можна навіть у кабінеті долікарського обстеження, куди попередньо записуватися не треба.
Львів’янка пані Марія у кабінеті окуліста постійний пацієнт. Щоразу перевіряє спочатку зір, потім – обстеження на апараті, аби не допустити прогресування хвороби.
«У цієї пацієнтки є початкова катаракта на обидвох очах, одне око – трошечки більше. І ми ще подивились очне дно», – прокоментувала обстеження завідувач офтальмологічного відділення 2-ої міської поліклініки Лариса Голіней.
Обстеження очного дна і вимірювання очного тиску допомагають виявити глаукому. Це найперші профілактичні кроки. Хоч вимірювання тиску в очах і лякає деяких пацієнтів.
«Це можна перетерпіти, тому що перед тим, як міряти тиск, ми капаємо знеболююче і людина практично не відчуває грузики, які ми ставимо на очко. Вимірюємо, потім промиваємо очко спеціальним розчином і переносимо відбитки з грузиків в амбулаторну карточку», – розповіла старша медсестра офтальмологічного відділення Наталя Будай.
Від 16 до 25 одиниць вважається нормою очного тиску. Але важливо, щоб і різниця між показниками була не більше чотирьох одиниць.
Хоча би раз на два роки перевірятись в окуліста варто усім. Якщо ж є судинні захворювання, вік після п50 або глаукома у близьких родичів – це уже група ризику.
Глаукому медики називають агресивним захворюванням, бо наступає безсимптомно, а розвивається швидко.
«Тобто найперше в нас знижується периферичний зір. Це поле зору. Людина зразу не відчуває. Вона може відчувати, що боковим зором вона не бачить то, що бачила раніше. Елементарним методом обстеження є такий спосіб: людина розводить руки, дивиться просто перед собою і має бачити свої руки», – пояснила офтальмолог.
Під час минулорічної профілактичної акції обстежили 31 тис. пацієнтів. 352 з них мали глаукому.
Якщо її не лікувати, спочатку сліпне одне око, потім друге.